Virály

22. ledna 2020 14:23

sarka.turcekova@gmail.com

Muž zemřel po útoku kohouta, který na něj zaútočil během kohoutích zápasů. Co mu přesně udělal?

Docela zvláštní smrt, pomyslíte si. Muž byl jako divák na zápasu kohoutů, nečekal ale, že to bude poslední den jeho života.

Zápasy, v kterých spolu kohouti bojují, jsou v Indii nelegální od šedesátých let, přesto se tajně pořádají. Spočívá to v tom, že mají kohouti připevněné ke končetinám žiletky, aby jim pomohly v brutálním a často krvavém zápasu. Navíc jsou kohouti krmení steroidy a překrmeni, aby byli větší než jejich konkurenti. Takové zvíře je vlivem látek hodně frustrované a agresivní, což je však účelem jejich souboje. Jde o nebezpečnou zábavu, při které dochází k týrání zvířat.

Bohužel, muž jménem Saripalli byl v nesprávný čas na špatném místě. Původně chtěl zápas kohoutů jenom sledovat. Jenomže kohout, který byl umístěný do ringu, se dostal z kruhu ven a brutálně napadl tohoto 55letého muže. Připevněnou žiletkou mu kohout způsobil vážná řezná poranění břicha a žaludku. Lékaři už ho pak nedokázali zachránit. Několik dalších lidí bylo také zraněno, nikdo z nich ale nezemřel. Zápasy by se provádět neměly. Někteří věří, že jsou kohoutí zápasy spojeny se starým náboženským rituálem nebo posvátným obřadem.

Sdílejte článek

Přečtěte si také