Virály

27. ledna 2023 18:40

redakce Prima Lajk

Muže odsoudili za pokus napodobit sériového vraha Jeffreyho Dahmera! Co šíleného provedl?

Muž byl odsouzen za snahu napodobit zločiny sériového vraha Jeffreyho Dahmera.

Při premiéře každého seriálu či dokumentu o slavném sériovém vrahovi se na internetu vynoří názory, jestli je vlastně dobře, že takoví lidé dostávají tolik prostoru v médiích. Jestli to zkrátka naopak nevede k tomu, že si je různá nemocná individua idealizují, a pak mají tendenci je zkoušet napodobovat. Těžko říct, jestli tomu tak opravdu je, minimálně jeden takový případ se ale nedávno skutečně stal. 21letý Chance Seneca si za svůj vzor vybral obávaného Jeffreyho Dahmera.

Dahmer se nedávno dočkal seriálového zpracování na Netflixu, které bylo nesmírně úspěšné a sledované. Popularita slavného sériového vraha tak jenom vzrostla, což může mít právě za následek i případ výše zmíněného mladého muže. Ten byl totiž nedávno zatčen a odsouzen ke 45 letům vězení poté, co unesl muže a plánoval jej zabít, aby uspokojil svoji zvrácenou fantazii. Co víc, svůj zločin provedl tak, aby napodobil právě Dahmera, protože se svou potenciální obětí se seznámil na aplikaci Grindr, kterou používají primárně homosexuálové.

Senecovi se každopádně jako zázrakem nepovedlo muže zabít, ačkoliv si myslel, že ano. Ten se totiž později probudil v nemocnici z kómatu navzdory tomu, že se ho Seneca pokoušel rozčtvrtit. Policii se pak mladý násilník přiznal, že plánoval vraždit gaye, dokud nebude chycen, nebo zabit. Naštěstí na něj ale vyšetřovatelé přišli velmi rychle a podařilo se jim ho zastavit. Trest byl pak v jeho případě ještě docela mírný.

Sdílejte článek

Přečtěte si také