Virály

26. ledna 2019 16:29

redakce Prima Lajk

Můžete se cpát čímkoliv a nepřiberete? Můžou za to geny, tvrdí vědci. Jak toto zjištění pomůže tlustým?

Cpát se vším možným a nepřibrat ani kilo, to je snad sen každého člověka, který má problém s váhou. Vědci teď přišli na to, že rozhodující je genetika.

Zdá se to nefér, ale je to tak. Opravdu jsou lidi, kteří nepřiberou, ani když si obvykle dávají dvě večeře. Vědci Univerzity v Cambridge identifikovali několik genů, které mohou za rychlý metaboslimus nebo pomáhají spalovat tuk rychleji. Tyto geny byly nalezeny u více než 1600 zdravě hubených lidí. U téměř dvou třetin lidí pak tyto geny způsobují to, že se méně zajímají o jídlo.

Nicméně 40 procent lidí uvedlo, že milují jídlo a jedí kdykoliv chtějí bez toho, aby přibrali. Vědci proto věří, že tito lidé mají podobné geny a plánují rozjet studii, co se stane s jídlem v těle, když jsou hubení lidé přejedení. Mohlo by to vést k vývoji nového léku, který by nastartoval hubnutí u těch méně šťastných. Až 18 procent štíhlosti je zapsáno v naší DNA – proto také když máme rodiče, kteří celý život bojují s váhou, budeme mít pravděpodobně stejný problém.

Sdílejte článek

Přečtěte si také