Virály

17. ledna 2019 13:18

redakce Prima Lajk

Muži museli napumpovat 15 plechovek PIVA do břicha, aby mu zachránili život! Na co umíral?

Pivo zachraňuje životy. Pošlete to dál.

Každý nejspíš máme jednu nebo dvě historky o tom, jak jsme se v hospodě strašně ztřískali a druhý den byli rádi, že jsme vůbec zvládli dojít na záchod a zpátky do postele. Jsou ale i horší příběhy. V extrémních případech totiž hrozí lidem otrava alkoholem, která se musí většinou léčit vypumpováním žaludku. To však není případ následujícího chlapíka. Ten se totiž opil tak, že mu naopak museli alkohol do žaludku ještě přidat.

Jistý Nguyen Van Nhat měl podle všeho tak extrémní otravu alkoholem, že mu doktoři museli dát ihned po příjezdu transfúzi 3 plechovek piva. Poté mu pumpovali do žaludku jednu plechovku za hodinu, až se celkový počet zastavil na 15 plechovkách! V tu chvíli se chlapík probral. A jak že tedy proces pumpování piva pomohl?

Za vším hledejte chemii. Aby mohli doktoři provést dialýzu, potřebovali čas. Ten si koupili právě pivem, protože tělo místo methanolu začalo zpracovávat ethanol, tudíž se methanol v jeho těle nestihl proměnit v kyselinu. Podle všeho se sice jedná o dost nezvyklou léčbu, ale pořád funkční. Netřeba dodávat, že lékaři nakonec muži poradili, aby na nějaký čas hospody vysadil.

Sdílejte článek
Štítky nemocnice život otrava záchrana alkohol pivo

Přečtěte si také