Virály

8. července 2022 10:18

redakce Prima Lajk

Na letošním fotbalovém mistrovství světa si pivo nekoupíte! Proč se v Kataru zakázal alkohol?

Fotbalové mistrovství světa v Kataru čekají přísné zákazy platící nejen pro prodej alkoholu.

Pro většinu fotbalových fanoušků je alkohol, potažmo hlavně pivo neodmyslitelně spjaté s atmosférou na stadionu a fandění. Letošní ročník mistrovství světa v Kataru je proto pro mnoho lidí velkým nepříjemným překvapením z důvodu přísných restrikcí. Pro evropské fanoušky bude výlet do muslimské země totiž jedním velkým omezením.

Z důvodů toho, že je v Kataru homosexualita nelegální, proto například platí pro fotbalové fandy přísný zákaz brát si sebou na stadion duhové vlajky podporující LGBTQ+ komunitu. Tím nejdrsnějším pro většinu nadšenců do fotbalu je však omezení v konzumaci alkoholu. Pivo si totiž budou moci návštěvníci dopřát jen ve vyhrazených zónách kolem stadionu, a navíc za něj zaplatí v přepočtu zhruba 335 korun.

Podle organizátorů stánkaři povolí prodej alkoholických nápojů jen před a po zápasech, a tak si během utkání žádný fanoušek nebude moci vychutnat ani jedno orosené. Pro rebely porušující pravidla navíc čeká přísný trest v podobě šesti měsíců v tamním vězení, což je za jedno pivo docela velká daň.


Přečtěte si také