Na světě díky pandemii přibylo 500 nových miliardářů. Jaké slavné osobnosti mezi nimi najdete?

Které celebrity se během pandemie staly miliardáři?

Pandemie, událost, na které spousta lidí těžce prodělala, a pár vyvolených pro změnu těžce zbohatlo. Není to samozřejmě žádná konspirace, jak by vás chtěli různí šílenci na internetu přesvědčit, prostě jen obyčejná ukázka kapitalismu, kdy i na něčem tak prostém, jako že lidé musí zůstat doma, byli někteří schopni vydělat obří peníze.

Každopádně když se na to podíváme řečí čísel, tak pouhý týden poté, co Světová zdravotní organizace označila epidemii koronaviru za globální pandemii, vydal magazín Forbes statistiku, ve které uvedl, že je na světě 2 095 miliardářů. A dnes? Dnes je ten počet údajně 2 755. 493 z nich je přitom na žebříčku zcela poprvé – mezi nimi například slavná Kim Kardashian. A pokud to číslo chcete postavit ještě do dalšího kontextu – tak se na světě objevil nový miliardář každých 17 hodin.

Zatímco se pak průměrný věk všech miliardářů pohybuje okolo 63 let, u těch nových je průměr o něco nižší – 54 let. A jejich průměrné jmění činí dvě miliardy. 84 % z nich si pak peníze vydělalo samo, aniž by cokoliv zdědili. Což je velký rozdíl oproti celkovému žebříčku, kdy 72 % lidí svůj nynější majetek zdědilo.


Přečtěte si také