Virály

22. července 2022 09:33

redakce Prima Lajk

Na tyhle místa mají influenceři zákaz vstupu! Proč jsou tam nežádoucí číslo jedna?

Na těchto náboženských a turistických místech mají influenceři zakázáno natáčet.

Fotí se ve směšných pózách, trapně tančí na hlasitou hudbu, nerespektují pravidla, často kolem sebe dělají rozruch a mají za sebou dav fanoušků. Tak to vypadá, když se známí influenceři a tvůrci na TikToku vydají na posvátná místa v Nepálu, aby si před náboženskými a historickými místy udělali virální videa.

Během posledních dvou let se však situace na těchto místech stala takřka nesnesitelná, a tak se udělali speciální „No TikTok“ zóny, ve kterých je přísně zakázáno cokoli natáčet a poté sdílet na sociální sítě. Mezi takové lokace patří například buddhistické poutní místo Lumbini, káthmándská stúpa Boudhanath, chrám Ram Janaki v Janakpur či chrám Gadhimai v Bara.

Podle nepálských úřadů jsou tato místa bedlivě sledována a pokud některý z influencerů poruší přísná pravidla, je okamžitě vyzván, aby odešel. „Tvůrci na TikToku pouštěním hlasité hudby a natáčením videí obtěžují poutníky, kteří přišli z celého světa, aby uctili rodiště Gautamy Buddhy,“ nechal se slyšet Sanuraj Shakya, zástupce Lumbini Development Trust, který nad současnou situací jen zoufale kroutí hlavou.

Sdílejte článek

Přečtěte si také