Virály

7. prosince 2022 13:03

redakce Prima Lajk

Našel Twitch konečně konkurenci? Slavný streamer Dr. Disrespect varuje, že je konec nevyhnutelný

Dr. Disrespect varuje Twitch, že se blíží konec jeho nadvlády.

Co dělají streameři, když dostanou ban na Twitchi? Většinou jdou na YouTube. Pro ty obzvlášť odvážné tu je pak ještě Facebook Gaming. No a ten zbytek, který nejde nikam, prostě jenom doufá, že se Twitch smiluje a oni se budou moci vrátit tam, kde je to stejně nejlepší. Nic z toho ovšem neplatí pro Dr. Disrespecta a taky Trainwrecka, kteří místo toho, aby se za své chování omluvili, naopak ještě přitvrdili a navíc začali Twitchi vyhrožovat tím, že jeho dominanci ukončí svými vlastními projekty.

V případě Trainwrecka se jedná vyloženě o konkurenční platformu známou jako Kick, která byla nedávno spuštěna a v které Trainwreck nyní funguje coby poradce. Hlavním důvodem je, že si přeje platformu, která bude podle jeho slov solidárnější se streamery, bude mít jasná pravidla a především lepší rozdělování peněz. Tím hlavním důvodem, proč tohle ovšem Trainwreck dělá, je, že chce mít možnost streamovat „etické“ hazardní hry, proti kterým se Twitch nedávno konečně postavil, jelikož ve skutečnosti žádné „etické“ hazardní hry neexistují a mladiství by gamblingu zkrátka a dobře vystavováni být neměli.

Na stranu Trainwrecka se každopádně nepřekvapivě postavil také Dr. Disrespect, jenž má na Twitchi dlouholetý ban, dokonce se s platformou i soudil, a tak není divu, že na ni konstantně nadává a označuje její majitele jako „fialové hady“. Ten uvedl, že Twitch drží při životě jenom pár streamerů a jejich komunity, bez kterých by Twitch okamžitě zbankrotoval. K tomu se ale podle něj stejně schyluje a je to už jen otázka času. Asi jen čas ukáže, jestli měl Dr. Disrespect pravdu či nikoli, v tuto chvíli jeho slova ale zní především dost zhrzeně, zejména když vezmeme v úvahu nedávnou zprávu společnosti Amazon, která tvrdí, že je Twitch nesmírně výnosný a platformě se nadále daří navzdory rostoucí konkurenci.


Přečtěte si také