Virály

21. listopadu 2022 09:56

redakce Prima Lajk

Naštvaní fanoušci na mistrovství světa skandovali, že chtějí pivo. Jak bez něj přežili první zápas?

Fotbalové mistrovství světa oficiálně zahájil první zápas. Valná většina fanoušků byla ale pořádně naštvaná.

Letošní fotbalové mistrovství světa v Kataru odstartoval první zápas mezi Ekvádorem a domácím Katarem, který skončil výhrou 2:0 pro Jihoameričany. Úvodní duel se však neobešel bez komplikací, vtipných momentů ani kontroverze, jež se táhne už od té doby, co bylo oznámeno, že právě asijský emirát bude hostit fotbalový šampionát.

Těsně před oficiálním zahájením nejdůležitějšího fotbalového turnaje světa totiž katarská vláda podrazila organizaci FIFA i fanoušky, když zakázala prodej alkoholu v okolí stadionu. Původní dohoda, jež zněla, že se bude moci alkohol, zejména pak pivo, prodávat před začátkem a po konci zápasů v těsné blízkosti hřiště, tak byla najednou pasé.

Není tak divu, že náhlá změna plánu naštvala nejen mezinárodní fotbalovou asociaci, kterou už přes 30 let sponzoruje americký pivovar Budweiser, ale i natěšené fanoušky. Přece jen, sledovat fotbalový zápas bez piva je jako jít do kina bez popcornu. Během úvodního zápasu tak bylo slyšet z řad ekvádorských fotbalových nadšenců skandování „Queremos cerveza“, což v překladu znamená „Chceme pivo“.

Třešničkou na už tak trapném dortu poté byly tribuny na katarské straně stadionu Al Bayt, které byly sice na začátku zápasu narvané k prasknutí, ale o poločase se začaly hromadně vyprazdňovat a fanoušci opouštěli stadion. V posledních pár minutách už tak zůstalo jen několik skalních nadšenců.

Sdílejte článek
Štítky alkohol pivo Ekvádor FIFA fotbal Katar fanoušci Mistrovství světa ve fotbale 2022 Mistrovství světa ve fotbale fotbalové mistrovství světa Katar