Virály

31. května 2019 14:13

redakce Prima Lajk

Nečekaná smrt ve Hře o trůny! Tahle postava na konci zemřela a nikdo si toho nevšiml

Nikdo si patrně nevšiml důležitého detailu z finále Hry o trůny.

Osmá série seriálu Hra o trůny byla plná smrtí hned několika důležitých, a vlastně i hlavních postav. Některé zemřely přímo před našima očima, jako Jorah Mormont, a jiné zase mimo záběr, jako Varys. Jedné specifické smrti v závěru seriálu si ale nevšiml vůbec nikdo. Jedná se o Šedého Červa a faktu, že jeho osud byl zpečetěn velmi nenápadným způsobem.

Šedý Červ a jeho vojsko Neposkrvněných totiž míří na ostrov Naath, odkud pocházela krásná Missandei. Tenhle exotický ostrov je domovem tzv. Naathi, pacifistického národa, který žije tak mírumilovně, že je velmi oblíbeným terčem otrokářů – což vlastně vysvětluje, proč byla Missandei na začátku třetí série otrokem.

Potíž je, že v knihách se k tomuto ostrovu váže ještě jedna informace. A totiž, že na ostrově žijí jedovatí motýli, kteří jsou naprosto smrtící pro všechny cizince. Nikoliv pro místní, kteří se během stovek let stali imunní vůči jejich jedu, jakmile ale na ostrov dorazí cizinec, nepřežije zde déle jak rok. Jinými slovy, pokud si Šedý Červ myslel, že se na Naathu usadí a dožije se zde klidného stáří, tak smůla. Nejpozději do roka je po něm. Mimochodem, že si jsou autoři seriálu vědomi přítomnosti jedovatých motýlů, naznačuje i fakt, že v titulcích byl vedle jména herečky ztvárňující Missandei vždy obrázek malého motýla. R. I. P. Šedý Červ.

Sdílejte článek
Štítky smrt seriál motýli Hra o trůny Šedý červ Naath

Přečtěte si také