Virály

15. července 2019 16:15

redakce Prima Lajk

NECHUTNÉ VIDEO: Korejci jedli psí maso na ulici, aby obhájili svou delikatesu. Vážně jim to přijde v pořádku?

Na protest proti právům zvířat se rozhodli odpůrci uspořádat demonstraci. Psí maso jíst chtějí. A taky ho před zraky lidí jedli na ulici.

Ohavná podívaná se naskytla všem, kdo jsou proti tradici jezení psího masa v Jižní Koreji. Bohužel tamější chovatelé, kteří loví psy a každoročně je zabíjejí, pojali svůj nesouhlas s aktivisty dosti extrémně. Demonstrace proběhla na „den masa psů“ a naštvaní chovatelé tam na ulici před zraky všech začali pojídat psí maso. Korejská tradice pojídání psího masa je označovaná jako Gaegogi. Právě kvůli ní musí zvířata umírat v krutých podmínkách.

To, jakým způsobem se rozhodli odpůrci dát najevo svůj názor, bylo pro spoustu přihlížejících opravdu nechutné. Na stole měli vařené psí maso, kterým se nacpávali. U toho ještě drželi torza mrtvých zvířat. Zvířata jsou zabíjena nehumánně a trpí, než zemřou. V žádném případě se tak nedá mluvit jenom o volbě toho, jaké maso jíst. Aktivisté chtějí úplný zákaz konzumace psů a koček. Předpokládá se, že se momentálně v Koreji sní 780 tisíc až jeden milion psů ročně.

Vařené psí maso se podávalo stovky let. Psí maso se typicky podává v „bosintangu“ nebo v polévce z psího masa a věří se, že dá lidem sílu překonat teplo. V posledních letech však tato praxe v zemi klesá, zejména mezi mladšími generacemi, které se více zajímají o dobré životní podmínky zvířat.

Sdílejte článek

Přečtěte si také