návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Beru na vědomí

reklama

Virály

Nedají vám vaše nohy spát?! Může za to syndrom neklidných nohou. Jak se pozná?

Už se z toho stalo pravidlo. Padnete do postele vyčerpáním a nejraději byste usnuli. Když vtom se vám začnou klepat nohy.
Vydáno: 03.12.2018
Hladké a hebké nohy jsou sen každé ženy!
Autor: istock.com Hladké a hebké nohy jsou sen každé ženy!

Lehnete si, natáhnete budík a chystáte se spát. Vaše nohy na to ale mají odlišný názor. Jestli se vaše nohy neustále hýbou, když sedíte nebo ležíte, pravděpodobně za to může syndrom neklidných nohou. Nohy se takovým lidem s větší nebo menší intenzitou hýbou neustále. Nejhorší je to ale večer.

Nutkání hýbat s nohama je velmi silné. Místo psychologa by ale měl pomoci neurolog. Příčiny jsou totiž neznámé. Ale tento syndrom známe už od 17. století. Odhadem tím trpí asi milion lidí v Česku. Co neklidné nohy způsobuje, není dodnes jasné, svůj podíl na tom má nejspíš dědičnost. Přitom nemoc může dokonce ohrozit pravidelný spánek.

A jak si pomoci?  Nepít kávu přes den, vyhnout se sladkému, pomáhá také masáž nohou a střídání studené a teplé. Dobré je také věnovat se přes den pohybu.

K smrti unavená

Syndrom chronické únavy – vědci vědí, jak funguje

Článek je zařazen v: syndrom neklidných nohou , zdraví , neklidné nohy , nespavost , spánek

reklama