Virály

29. května 2019 14:13

redakce Prima Lajk

Nejchytřejší dítě na světa?! Tříletý chlapec vypočte složité rovnice, přestože ještě nechodí do školy

Tak tomuhle se říká inteligence. Tříletý chlapec z Ameriky ještě ani nenastoupil do školy, už ale vypočítává složité rovnice a zná nazpaměť číslo pí.

Aiden Blasian je i přes svůj nízký věk už skvělý matematik. Jsou mu pouhé tři roky, věk, kdy se jiné děti teprve učí mluvit. On už ale piluje svoje matematické dovednosti za pomocí jeho matky. Mezi jeho koníčky patří algebra, frakce a recitovaní čísla pí. Chlapec je z počítání nadšený a stráví před svojí tabulí několik hodin denně, učí se neuvěřitelně těžké matematické operace a má z toho radost.

Matka prozradila, že jeho zájem o matematiku a vědu odstartoval spontánně poté, co se naučil ve dvou letech psát. „V naší rodině máme matematiku rádi a někdy řešíme matematické úlohy společně. Jednoho dne mi jeho dědeček oznámil, že Aiden našel jeho poznámky a začal je řešit. Začali jsme mu dávat příklad za příkladem a on všechny vyřešil správně. Až půjde do školy, předpokládáme, že půjde rovnou mezi starší desetileté děti, aby byl na svojí úrovni,“ řekla matka. Normálně chodí děti do první třídy v pěti letech, věří ale, že on bude mít pěti až šestiletý náskok.

Aiden také rád hraje šachy nebo experimentuje s chemií – v rámci bezpečnosti. Pokud jde o šachy, hraje už se zkušenými hráči a často je poráží. Je rovným soupeřem dospělému člověku. Jeho největší vášní je ale matematika. Momentálně se rozhodl, že se naučí periodickou tabulku prvků…

Sdílejte článek

Přečtěte si také