Virály

12. října 2022 11:57

redakce Prima Lajk

Nejdražší jízda taxíkem všech dob? Týpkovi naúčtovali za 15minutovou jízdu téměř milion korun!

Britovi se jízda taxíkem pořádně prodražila.

Nepříjemné probuzení z kocoviny zažil Oliver Kaplan z Británie, když mu za jízdu taxíkem po propité noci s přáteli přišel pořádně mastný účet. Mladý muž si přitom objednal Uber jen na krátkou patnáctiminutovou trasu, která měla stát okolo 10 liber (278 korun). Jak se ale ukázalo, firma mu za šestikilometrovou jízdu naúčtovala neuvěřitelných 35 tisíc liber, což je v přepočtu asi 975 tisíc korun.

„Objednal jsem si Uber jako pokaždé, když jedu domů z práce. Vše vypadalo normálně. Řidič přijel, já nastoupil a odjel jsem přesně tam, kam jsem chtěl. Byla to maximálně 15minutová cesta, za kterou mi měli naúčtovat asi 10 nebo 11 liber. Ale když jsem se další den probudil s kocovinou, zjistil jsem, že mi ve skutečnosti naúčtovali 35 tisíc liber,“ popsal nešťastnou situaci Kaplan.

Brit po hrůzném zjištění a několika záchvatech paniky na nic nečekal a okamžitě kontaktoval zákaznickou podporu firmy. Jak se ukázalo, opravdu šlo skutečně o nešťastnou chybu. Cíl cesty byl totiž v aplikace z kdovíjakého důvodu nastaven do Austrálie. Šílená transakce však ke Kaplanově štěstí neproběhla, neboť neměl na účtu dostatek peněz. Společnost Uber se poté za nedorozumění omluvila. „Naštěstí se vše rychle vyřešilo, ale byla to velmi stresující půlhodinka,“ dodal nyní už s úsměvem Brit.

Sdílejte článek
Štítky Austrálie Velká Británie taxi zahraničí uber Uber účet

Přečtěte si také