Virály

30. září 2019 15:58

redakce Prima Lajk

Nejdražší kafe na světě?! V Japonsku si můžete dát 22 let starou kávu. Kolik za ni zaplatíte?

Máte rádi kávu? Kdo by neměl, že, někteří si bez jednoho šálku už ani neumí představit začátek dne. Většina z nás by za něj ale nejspíš tuhle částku nedala.

Nejdražší kafe najdete v japonském podniku Münch. Tento podnik vznikl úplnou náhodou před několika lety, když jeho někdejší majitel Tanaka nabízel zákazníkům ledovou kávu, kterou už měl předpřipravenou v chladničce. Jenže jednou se mu jedna dávka kávy ztratila a on ji objevil až po půl roce. Namísto toho, aby kafe vyhodil, rozhodl se, že jej napřed ještě ochutná.

A nejenže mu kafe zachutnalo, ale ještě po měsících odležení získalo zcela unikátní chuť. Tanaka tak uložil kávu do dřevěného sudu a nechal ji tam rovnou dalších deset let. Když sud otevřel a kávu ochutnal, měla káva sladkou chuť a konzistencí připomínala sirup. A tak hned majitel dostal nápad. Začal prodávat kávu z 22 let starých kávových zrn.

Tuto kávu si však mohou dovolit jen největší boháči. Jeden šálek stojí 100 tisíc jennů, což odpovídá asi 22 tisícům korun. Za jeden šálek docela pálka, nemyslíte? Lidé, kteří kávu ochutnali, přirovnali kávu k dezertnímu vínu s čokoládovými tóny. I když má sladkou chuť, má úplně tmavou barvu.


Přečtěte si také