Virály

13. května 2020 13:06

sarka.turcekova@gmail.com

Nejkratší muž na světě znovu získává svůj titul! Kolik centimetrů měřili jeho konkurenti?

Muž se stal podruhé v životě nejkratším mužem na světě. Po nějakou dobu mu jeho místo přebrali dva muži, kteří byli ještě kratší než on.

Nízký muž z Kolumbie Edward 'Niño' Hernández byl podruhé jmenován nejkratším mužem na světě. Momentálně je nejkratším žijícím mužem, který je mobilní, se svojí výškou 71 centimetrů. Titul už mu byl udělený v dubnu 2010, ale později byl nejkratším mužem jmenován Khagendra Thapa Magar z Nepálu, který měřil jen 66 centimetrů. Dalším titulovaným byl nepálský muž Chandra Bahadur Dangi, který měřil pouhých 54 centimetrů.

Oba tito muži však od té doby zemřeli, a tak byl titul předán zpět Hernándezovi. Titul mu předala soudní rozhodní Guinessových světových rekordů na lékařské klinice v jeho rodném městě Bogotá v Kolumbii. Nebylo to však vždy tak, že by byl Edward nadšený ze svého malého vzrůstu. Když dosáhl věku 4 let, jeho rodiče byli nešťastní, protože si uvědomili, že chlapec nevyrůstá stejným tempem jako jeho přátelé. Rodiče hledali pomoc, ale až o dvacet let později mu byla diagnostikovaná těžká hypotyreóza. Potvrdilo se, že to ovlivnilo jeho přirozený růst.

Edward si z toho už ale dnes nic nedělá – prozradil, že používá svůj úsměv k tomu, aby dobyl svět. Na všechny se vždy usmívá a v tom spočívá jeho kouzlo. Říká, že nezáleží na velikosti a výšce, protože může dosáhnout čehokoliv chce. Prý je sice malé velikosti, ale má velké srdce. Tohle motto chce sdílet se světem.


Přečtěte si také