Virály

16. prosince 2020 18:02

sarka.turcekova@gmail.com

Nejsmutnější dům světa je víc než 100 let opuštěný. Chtěli byste zde bydlet?

Tenhle dům je nejopuštěnější na světě, nikdo se do něj nenastěhoval už přes sto let. Přitom na první pohled nemá vůbec žádnou vadu. Jen je "tak trochu" na samotě.

Nejsmutnější dům na světě se nachází na odlehlém ostrově Elliðaey, který leží na jihu Islandu. Původně na ostrově žila menší populace lidí, ale ti ostrov opustili už v roce 1930, protože se rozhodli pro život na pevnině. O domu se toho mnoho neví, a proto kolem něj vznikly mnohé fámy. Jedna taková fáma tvrdí, že dům patří ve skutečnosti neznámému miliardáři, který dům plánoval použít jako bezpečný domov v případě, že by udeřila zombie apokalypsa. To se však neukázalo jako pravdivé. Bylo totiž zjištěno, že dům ve skutečnosti není vůbec domem – jde jen o lovecký zámeček, který je ve vlastnictví loveckého sdružení Elliðaey. Na odlehlém ostrově žije velká populace hejn papuchalků, jejichž lov na Islandu není nezákonný, přestože jde o ohrožený druh.

Samotný ostrov je vedený jako přírodní rezervace a chráněná oblast, protože je také hlavní hnízdní oblasti pro některé ptáky. Kdyby se však pro bydlení v zámečku přecejen někdo rozhodl, nebylo by to moc pohodlné bydlení, ostrov nemá elektřinu, žádnou tekoucí vodu ani vodovodní systém. Obrázek domu někdo zveřejnil na Redditu a uživatelé podotkli také to, že není pravděpodobné, aby tam bylo internetové připojení nebo že byste se tam připojili na mobilní data. Objekt však má alespoň ekologickou saunu, která je napájena systémem sběru dešťové vody. Jeden z uživatelů také napsal, že to na první pohled vypadá jako nejlepší místo, kde byste chtěli žít, ovšem jen do doby, než dostanete hlad.


Přečtěte si také