Virály

1. května 2021 23:16

sarka.turcekova@gmail.com

Německý turista se ztratil poté, co vypil psychedelický čaj! Kde ho našli?

Když byl turista na dovolené, tak svojí rodině náhle zmizel z dohledu poté, co se napil čaje během šamanského rituálu.

Těžko říct, jestli to předem neočekávali nebo si mysleli, že se jim schválně vypařil jejich člen rodiny z dohledu. Poprask však začal poté, co se Daniel Florian ztratil v Kolumbii. Tady byl na dovolené se svojí rodinou. Během svých volných dní se zde rozhodl absolvovat zvláštní šamanský rituál, během kterého vypil čaj jagé, který obsahoval psychedelika. Ty mají velký léčebný potenciál v terapii, avšak po požití mají za následek vyvolání silných halucinací a obrazů. Poté, co čaj vypil, se po něm však slehla zem. Díky halucinacím totiž takový člověk může být naprosto mimo sebe a prožívat mimotělní zážitky, jsou známy také případy, kdy po užití psychedelik omámený člověk vyskočí například z okna.

Není se tak úplně čemu divit, že když na něj nikdo nedával pozor, tak skončil německý mladík na druhém konci džungle. Našli ho až po týdnu. Muž byl polonahý a ve zuboženém stavu. Svým nálezcům potvrdil, že se vůbec necítí dobře, protože ho celý týden jen kousal hmyz a on nebyl na pobyt uprostřed pralesa vybaven. Během tohoto týdne se také lehce poranil a následně se musel zotavovat také z dehydratace. I přestože mají psychedelika velký léčebný potenciál (například v Británii se už otevírají kliniky, které se budou orientovat na léčbu psychedeliky), tak si dá tenhle muž velký pozor, co jeho čaj bude napříště obsahovat. Daniel si však ze svého „výletu“ mnoho nepamatuje, a tak nemůže léčebný potenciál nikterak posoudit.

Pravdou je, že užívání psychedelických látek má svůj potenciál zejména k otevření bran do hlubšího vědomí, kdy se pacientům mohou vybavovat nejrůznější vzpomínky podstatné pro posun v terapii. Pomoci by měly s depresemi, úzkostmi, závislostmi a dalšími duševními problémy. V rukou neznalého jedince jsou však jako každý „nástroj“ spíše na škodu.

Sdílejte článek

Přečtěte si také