Virály

16. června 2022 09:59

redakce Prima Lajk

Nemocnice omylem provedla 4letému chlapci vasektomii. Rodiče nyní žádají odškodné

Americká rodina žaluje dětskou nemocnici poté, co jejich čtyřletému synovi tamní lékaři omylem provedli vasektomii během operace kýly v tříslech.

Fatální a možná nevratnou chybu udělali lékaři v texaské dětské nemocnici, když nešťastnou náhodou provedli vasektomii u čtyřletého chlapce. Při jinak rutinní operaci odstranění kýly z třísel doktorka Susan Jarosz omylem přeřízla chlapcův chámovod, čímž poškodila cestu, z které vedou spermie od varlat k močové trubici.

Personál pro krizové řešení v Texaské nemocnici okamžitě o chybě a možných krátkodobých i dlouhodobých následcích informoval rodiče, kteří nyní žalují doktorku Jarosz i zmíněnou dětskou nemocnici. Za neplodnost chlapce požadují náhradu škody ve výši 500 tisíc dolarů (11 905 000 korun), což je maximální částka, kterou v případě výhry mohou vysoudit.

Rodina se nyní obává, že náhodně provedená vasektomie bude mít obrovský dopad nejen na chlapce samotného, ale i na všechny jeho budoucí partnerky. Již nyní je totiž jasné, že v případě, že bude chtít v dospělosti chlapec počít, se bude muset vydat cestou umělého oplodnění či jiné alternativní metody reprodukce.

Sdílejte článek

Přečtěte si také