Nenáviděná Greta prozradila, jakou běžnou věc už nikdy neudělá. Dokázali byste se bez toho taky obejít?

Jakou věc už 18letá Greta Thunberg nikdy neudělá?

Soudě dle komentářů na Česko-slovenské filmové databázi pod novým dokumentem o Gretě Thunbergové můžeme říct, že je mladá švédská aktivistka mezi zdejšími „slušnými“ Čechy stále velice populární. Dívka, díky které se o ekologický aktivismus začaly zajímat tisíce dalších mladých lidí, je bůhví proč univerzálně nenáviděná prakticky za všechno od vzhledu až po její slova, která jakkoli jsou chytrá a dávají smysl, některé lidi extrémně vytáčejí.

Teď každopádně čerstvě 18letá Greta prozradila, že kromě toho, že se nadále hodlá vyhýbat létání, taky nikdy znova nenakoupí nové oblečení. Podle ní nové oblečení nepotřebuje, a kdyby náhodou, buď si nějaké půjčí od známých, nebo by v extrémních případech zašla do second handu. Tak či tak, bez věcí jako nové oblečení nebo dovolená v Thajsku se zkrátka obejde. A co se ostatních týče, možná by se někteří mohli jejími slovy inspirovat.

Greta totiž znovu zopakovala, že nikomu nehodlá radit, co má dělat. Je to prý každého věc, jak se stravuje, za co utrácí peníze a jak moc se zajímá o ekologii. Jediné, na co by si prý zejména slavné osobnosti měly dávat pozor, je kázat druhým, jak se mají k naší planetě chovat, a pak to v soukromí sami porušovat. Mohlo by to totiž vést k tomu, že je následně nebude brát nikdo vážně. A životní prostředí si přitom zaslouží veškerou seriózní pozornost. Jinými slovy, mladičká aktivistka opět potvrdila, že vlastně vše, co říká a dělá, dává smysl, a nenávidět ji jenom za to, že se jí dostává mediální pozornosti, je dost hloupé.


Přečtěte si také