Virály

6. října 2022 18:10

redakce Prima Lajk

Nová funkce iPhonu může přivolat záchranáře k nehodě. V tomhle případě však už bylo pozdě

Apple neustále zdokonaluje některé funkce. Tato novinka může zachránit lidský život.

Nejnovější iPhony mají hned několik zásadních vylepšení a jednou z nich je detekce vážné dopravní nehody. Tato funkce funguje globálně a byla vynalezena, aby pomáhala zachraňovat lidské životy. Telefon dokáže v případě vážné dopravní nehody sám vytočit tísňovou linku a informovat tak záchranné složky. Dojde k tomu v případě, že účastník dopravní nehody není schopen komunikovat sám. Iphone to vyhodnotí na základě složitých algoritmů, bere přitom data z gyroskopu s vysokým dynamickým rozsahem, akcelerometru, GPSky, barometru a mikrofonu.

Podle manažerky Applu Deidre Caldbeckové k téměř polovině případů nejhorších nehod dochází ve venkovských oblastech a beze svědků. Jedním takovým byl i případ z americké Nebrasky. Osobní vůz, ve kterém sedělo šest lidí ve věku od 21 do 24 let, narazil do stromu. Iphone jednoho ze spolujezdců přivolal záchranáře, silný otřes probudil i místní obyvatelé. I před okamžitou pomoc se bohužel nikoho nepodařilo zachránit a nehoda skončila fatálně. Nehodu sice přežila jedna žena, která byla s těžkými zraněními převezena do nemocnice, ale i ona později svým zraněním podlehla.

Ačkoliv má tento příběh smutný konec, nejnovější funkce iPhonu 14 je považovaná za velmi užitečnou. Samozřejmě v každém případě hraje důležitou roli řada dalších okolností, které nemá Apple šanci ovlivnit.


Přečtěte si také