Virály

24. listopadu 2018 11:12

redakce Prima Lajk

Nová nechutná videohra! Pomocí kapsle ve střevě v ní bojujete s parazitem. Vážně byste do téhle šílenosti šli?

Možnosti virtuálního světa jsou neomezené, což dokazuje i tato nová hra z dílny australských vědců.

Mohlo by se zdát, že ve světě počítačových her už existuje všechno, na co si člověk vzpomene. Současné hry jsou tak propracované, že si v nich často připadáte jako v reálném světě. To, s čím přišli australští vědci z Royal Melbourne Institute of Technology, však překonává veškeré dosud myslitelné hranice. Vytvořili totiž hru s názvem Guts Game, což v překladu znamená hra vnitřností. Hráči v ní totiž musí bojovat s virtuálním parazitem ve střevech plněním nejrůznějších úkolů, například v podobě změny teploty, kterou mohou ovlivnit konzumací různých potravin, cvičením či dalšími aktivitami. Cílem je zbavit se tohoto parazita během 24 až 36 hodin.

A teď přijde to nejlepší. Abyste mohli hru hrát, musíte spolknout kapsli s biosenzorem velkou něco málo přes dva centimetry. Uvnitř této pilulky je jakýsi mikropočítač, který obsahuje sadu snímačů a hardware pro bezdrátovou komunikaci. Jejich hlavní funkcí je právě měření teploty, pH nebo tlaku v trávicím traktu. Signál z těchto snímačů pak neškodně prochází tělem do vnějšího záznamového přístroje. Hra končí v okamžiku, kdy je kapsle vyloučena z těla, a vítězem je hráč, který získal nejvíce bodů.

Vědci si od této metody slibují, že by jednou mohla být využita při léčbě pacientů. Pokud by pro ně léčebné postupy byly spojeny s příjemnými herními zážitky, dodržovali by je pak mnohem snadněji. Spousta pacientů má navíc problém spolknout něco, co obsahuje elektronické čipy, tohle by tak pro ně mohla být velmi účinná motivace. Nápad je to určitě velice zajímavý, tak uvidíme, jak se uchytí a zda se dříve nebo později stane běžnou součástí medicíny.

Sdílejte článek

Přečtěte si také