Nudisté prozradili, jaký je jejich nahý život. Jaké to má výhody žít jako Adam a Eva?

Naturismus je pro britský manželský pár životním stylem. Nazí byli dokonce i během své svatby.

Přestože je pro mnohé naprosto nepředstavitelné, že by se měli svléknout na veřejnosti, pro nudisty a naturisty je to denní chléb. Nahotu vnímají jako životní styl; oblečení je svazuje a je jim nepříjemné. Nazí se cítí jednoduše nejlépe. Stejně tak to vnímá i manželský pár z Británie John a Helen Donsonovi, kteří se studem problém rozhodně nemají.

Nazí chodí nejen doma, ale dokonce navštěvují i klub pro všechny nadšence nahoty. „Už jsme byli i v jiných klubech, ale The Pines Outdoor Club je pro nás druhým domovem,“ řekl 68letý John o naturistickém kempu v Jihozápadní Anglii. A jaký je vůbec rozdíl mezi nudistou a naturistou? „Naturista se zajímá o to, co se děje kolem něj; přitahuje ho příroda i zvířata. Není to jen o tom se svléknout, a rozhodně to není žádný sexuální fetiš,“ přiznal.

Přestože si už přátelé a rodina zvykli na jejich životní styl, pár se neustále setkává i s nepochopením. „Spousta mých známých říká, že by to nedokázali. Prý na to nemají tělo. Na těle ale vůbec nezáleží,“ vysvětluje John. „Pokud se každý den na sebe můžu podívat do zrcadla s myšlenkou, že na 68 let vypadám dobře, jsem šťastný,“ dodal.

Pětapadesátiletá Helen to vidí podobně. Už jako malá prý nesnášela oblečení a v roce 2006 se stala naturistkou. S manželem Johnem se seznámili až o pět let později a v roce 2014 si řekli své ANO; jak jinak, než na „Adama a Evu“ v jejich oblíbeném klubu pro naháče.

Sdílejte článek
Štítky životní styl Velká Británie nahota manželé nudismus nudiste naturismus Jihozápadní Anglie

Přečtěte si také