Virály

9. září 2022 19:03

redakce Prima Lajk

Oblíbený dětský seriál představil stejnopohlavní pár. Jaké byly reakce rodičů?

Animovaný dětský seriál prasátko Peppa vzbudil rozruch.

Prasátko Peppa je seriál pro děti, který vznikl v Británii pod taktovkou dvou animátorů jménem Mark Baker a Neville Astley. Vysílat se začal v roce 2004 a postupně se začal proměňovat a reagovat na změny ve společnosti. V jedné z nejnovějších epizod s názvem Families (Rodiny) se poprvé za osmnáctiletou historii seriálu objevil stejnopohlavní pár.

Prasátko Peppa se v něm seznámilo s lední medvědicí Penny, která měla dvě maminky. „Žiju s jednou maminkou a s druhou maminkou. Jedna maminka je doktorka a druhá maminka vaří špagety,“ popsala rodinou situaci v seriálu medvědice. Stejnopohlavní pár se v seriálu objevil dva roky po podepsání petice, která o něco takového. Ta se objevila na jednom americkém webu. „Děti sledující Prasátko Peppu jsou ve vnímavém věku. Vyloučení stejnopohlavních rodin je naučí, že normální jsou pouze rodiny s jedním rodičem nebo se dvěma rodiči různého pohlaví,“ okomentovali tvůrci petice svůj záměr.

V reakci na odvysílání nejnovějšího dílu se na Twitteru strhla vášnivá diskuze. „Lesbičky v Prasátku Peppa... nemohou být dětské pořady jen pro děti?“ napsal například jeden uživatel. „No co byste řekl? Moje děti viděly první stejnopohlavní pár v Prasátku Peppa a svět se nezbořil,“ zareagoval další.

Sdílejte článek

Přečtěte si také