Virály

23. srpna 2021 12:27

redakce Prima Lajk

ODHALENÍ: Pracují lidé raději z domova nebo z kanceláře? Vědci provedli studii a mají jasno!

Poslední rok si mnoho zaměstnanců muselo zvyknout na práci z domova. Někteří si na to ale zvykli natolik, že se jim nyní nechce vracet do kanceláří.

Tak to alespoň vyplývá z posledního průzkumu, při kterém odborníci zjistili, že tři čtvrtiny dotazovaných chce pracovat z domova už napořád. Ačkoli to pro někoho může být překvapení, zaměstnanci na home office jsou více produktivní než v kanceláři. Studie ukázala, že tři čtvrtiny dotazovaných Američanů by práci z domova vítali i po skončení pandemie.

Až 72 % lidí dokonce uvedlo, že by novou pracovní nabídku odmítli, pokud by zaměstnavatel nenabízel možnost práce z domova. Díky home office se až 45 % dotazovaných cítilo šťastněji a 44 % zaměstnanců si užívalo flexibilitu a možnost si udělat kdykoli přestávku. Jak je ale zvykem, všechno má dvě strany.

Někteří zaměstnanci si naopak na práci z domova stěžovali a 35 % z nich nemělo k výkonu své práce to správné vybavení a vhodnou technologii. Zároveň i 34 % dotazovaných uvedlo, že se při práci na dálku nedokázalo soustředit a rozptyloval je doma partner, děti nebo domácí mazlíčci.

I když práce z domova nemusí být pro každého, většina respondentů se shodla na tom, že pro ně byl home office velkým přínosem. Doufají, že i když pandemie skončí, budou si moci kombinovat práci v kanceláři s prací na dálku.


Přečtěte si také