Virály

25. listopadu 2020 20:54

sarka.turcekova@gmail.com

ODHALENO: 10 nejtěžších lekcí, které se učíme celý život! Jakou už máte za sebou?

Bez ohledu na to, kolik je vám let, některé věci se budete učit celý svůj život. Tady je výběr těch nejzásadnějších.

1. Nepodřizujte se svému strachu. Strach je sice důležitý, když přijde nebezpečí, abyste se mohli rozhodnout, jestli utečete nebo budete bojovat. Ale není cílem, aby ovládal každý váš krok. Může vás zastavit vaše vlastní myšlenka, která je negativní.

2. Užívejte si svůj život, i když zrovna ten den nemáte naplánovaný třeba zábavný výlet do zoo. To neznamená, že si nemůžete zpříjemnit svůj den třeba kapučínem s pěnou. A radovat se z každého okamžiku.

3. Buďte upřímní sami k sobě. Někdy se vám může zdát, že když budete jednat nějakým způsobem, je to správné – zvláště pak, když je ta daná věc v rozporu s naším přesvědčením. Potom ale můžete snadno zapomenout na to, co cítíte hluboko uvnitř. A to není dobré ignorovat.

4. Buďte ochotní druhým pomoct. Třeba už jen když někomu zodpovíte hloupý dotaz nebo pomůžete důchodci zmáčknout tlačítko ve výtahu, může to zlepšit den nejen vám, ale i jemu. Když uděláte nějakou malou laskavost pro druhého, může to zlepšit jeho den.

5. Nemáte vždy pravdu. I když je někdy těžký si přiznat, že se můžete splést, tak byste měli připustit, že nemusíte mít vždy pravdu. Nikdo nemůže vědět úplně všechno a je normální se splést.

6. Nikdo není dokonalý, ani vy. Možná se vám bude zdát, že se ostatním lidem daří v nějakých věcech, zatímco vám ne. Ale srovnávat se tímto způsobem nic dobrého nepřináší. Naučte se akceptovat, že každý člověk na sobě má nějakou nedokonalost. Kdybyste se snažili být dokonalí, uškodili byste si.

7. Nebojte se neúspěchu. Stejně jako cokoliv jiného patří neúspěch k životu a postupně se učíme, co funguje a co ne. Když se budete za každou cenu snažit se vyhnout nějakému nezdaru, tak pak ve skutečnosti nic neuděláte. Ze svých chyb se můžete velmi poučit a nadto získat určitý charakter.

8. Nebojte se změny. I když možná máte nějaké své oblíbené zvyklosti, musíte být připraveni se jich vzdát, pokud už pro vás nefungují. Změna je dost důležitou součástí života, protože jen díky změně se můžeme vyvinout a učit se.

9. Nedržte v sobě nenávist. Zbytečně se takhle rozhodnete, že si otrávíte život něčím, co stejně nemůžete ovlivnit. Můžete druhým odpustit za to, co udělali. Nebo se můžete postupně naučit se žít s tím, co se stalo.

10. Určete si svůj smysl života – tím, že budete vědět, o co vám v životě nejvíc jde, tak můžete podle toho začít jednat. Jen vy si vybíráte, co bude smyslem vašeho života. Váš život bude mít jen takový smysl, jaký mu sami dáte.

Sdílejte článek

Přečtěte si také