Virály

11. března 2020 16:28

sarka.turcekova@gmail.com

ODHALENO: 10 tipů otců a matek, jak zvládnout výchovu dětí! Podepsali byste se pod to?

Rodiče na Redditu sdílejí svoje nejlepší rady, jak se poprat s výchovou malého dítěte. Tyhle věci fakt fungují.

1. Rozptylte je otázkou na barvu jejich oblečení. Neříkejte jim, že se nic strašného nestalo, ani aby přestali plakat. Pokud dítě pláče, zkuste ho rozptýlit. Zeptejte se, jakou barvu má oblečení, které právě má na sobě. Na chvilku se začnou soustředit a slzy jsou pryč.

2. Neříkejte jim, kolik času zbývá. Když dětem dáte 5 nebo 10 minut na dokončení hry nebo cokoli, co dělají, nechápou to. Nemohou spočítat minuty a nechápou, jak rychle čas letí. Místo toho, abyste řekli „5 dalších minut“, řekněte „5 dalších hodů“, když hrají basketbal. Může to být cokoli, jako „10 dalších kol“ nebo „7 dalších skoků“.

3. Nejprve otřete obličej sobě, pak dítěti. Pokud si dítě nechce nechat otřít vlastní tvář, zkuste tento trik. Nejprve to udělejte sobě. Uživatelé Reddit tvrdí, že neverbální komunikace umožňuje dítěti pochopit, co se děje, a může to pak lehce zopakovat. Stejný trik můžete použít u čištění zubů.

4. Říkejte „děkuji“ a „omlouvám se“. Neignorujte, pokud vám vaše dítě chce pomoci. Každý musí slyšet slova uznání. Naučte se říkat „děkuji“ a „omlouvám se“. Tento typ chování vás přivede k bližšímu vztahu k dítěti.

5. Dejte jim zeleninu před večeří. Ne každé dítě jí všechno. Existuje řešení, jak přimět dítě k jídlu zdravé zeleniny a ovoce. Prostě je dejte svému dítěti před večeří, protože tehdy je ještě hladové a sní téměř cokoli.

6. Určete den na hračku. Pokud máte 2 nebo dokonce 3 děti ve věku přibližně stejného věku, mohou se vyskytnout velké boje o hračky, hry a další věci. Uživatelé Reddit navrhují, abyste každému z nich přiřadili den v týdnu.

7. Dávejte pozor na to, jak se ptáte. Než se něco zeptáte, přemýšlejte. Na některé otázky může být pro dítě těžké odpovědět. Všímejte si toho, jak frázujete otázky. Například místo „Chceš párek v rohlíku na večeři?“ je lepší se zeptat: "Co chceš mít na svém párku v rohlíku?“

8. Poskytněte jim výběr a vyhýbejte se rétorickým otázkám. Dětem se líbí vybírat a kontrolovat, takže když jdete ven, zeptejte se jich, které tričko si chtějí vzít. Ale buďte konkrétnější se svou otázkou. Místo „Které?“ je lepší se zeptat: "Žluté, nebo červené?" Za druhé jim nedávejte na výběr, pokud není na výběr.

9. Namísto odmítnutí řekněte „dej si to na seznam“. Není hezký pocit říkat „ne“ svému vlastnímu dítěti, když chce nějakou hračku, kterou už stejně má. Takže neříkejte „ne“. Řekněte jim, aby si to „dali na seznam.“ To vám pomůže vyhnout se argumentům a slzám v obchodě.

10. Nechte své dítě sledovat, jak usínáte. Buďte příkladem své dítě. Pokud mu řeknete, aby šlo spát, ale stále sedíte před televizí nebo si hrajete na telefonu, nemusí to pochopit. Alespoň předstírejte, že usínáte. Zavřete oči, buďte klidní a tiší. Děti se to také naučí.

Sdílejte článek

Přečtěte si také