Virály

18. září 2019 16:16

redakce Prima Lajk

ODHALENO: 10 znamení, které vám pomohou lépe porozumět potřebám vašeho miminka. Jak poznat, co se vám snaží říct?

Rozumět těm nejmenším mnohdy nebývá nejednoduší úkol na světě. Přesto všechno existuje pár náznaků, podle kterých jako matka a otec můžete poznat, co se vám vaše děťátko snaží říct.

Způsob, jakým brečí

Volající pláč: Miminko už je delší dobu samo a chce, aby si ho jeho rodiče vzali do náruče. Pláčou přibližně 5-6 sekund a pak na chvíli přestanou (jako kdyby čekali, co uděláte).

Pláč z hladu: Může to začít jako volající pláč, ale když k dítěti nikdo nepřijde a nenakrmí ho, stane se z toho hysterický pláč. Dítě může taky otáčet hlavou a vydávat „mlaskací“ zvuky pusinkou.

Bolestivý pláč: Pláč je většinou monotónní, hlasitý a konstantní. Se zvětšující se bolestí se může objevit až hysterie. Pokud je miminko nemocné, pláč nemusí být příliš hlasitý, protože nemá dostatek energie na to, aby vydávalo hlasité zvuky.

Pláč kvůli fyzickým procesům: Prdíky, moč nebo cokoliv jiného, co může způsobovat nepohodlí dítěte. Pláč se podobá kňučení a pískání.

Řeč těla

Propínaní v zádech: Pokud to dělají u jídla, znamená to, že jsou plné, unavené nebo ve špatné náladě.

Otáčení hlavičkou: Je to pro ně uklidňující pohyb. Můžou to dělat před tím, než usnou nebo když jsou obklopeni neznámými lidmi.

Chytání uší: Většinou je to pouze znak toho, že dítě prozkoumává své vlastní tělo. Pokud je tento pohyb doprovázen pláčem, měli byste navštívit doktora.

Mačkaní pěstiček: Nejčastěji známka hladu.

Zvedání paží: Většinou se jedná o projev strachu.

Zvedání nožiček: Opět to může být pouze běžný pohyb, ale pokud je u toho dítě viditelně nervózní nebo pláče, může se jednat o bolest břicha, kterou se zvedáním nohou snaží potlačit.

Sdílejte článek

Přečtěte si také