Virály

27. února 2019 13:26

redakce Prima Lajk

ODHALENO: 11 běžných zvyků, které mohou ohromně změnit váš přístup k životu. Jak si ho můžete zlepšit?

V životě člověk řeší mnoho otázek. Jak mě vnímá okolí? Proč jsem unavený? Jak svůj potenciál využít na maximum? Stačí se nad jednotlivými věcmi trochu zamyslet a přijdete na to, že téměř cokoliv si můžete v životě ulehčit, a zpříjemnit si tak život. Jen musíte vědět, jak na to.

 1. To, jak se chováte během konverzace, může prozradit hodně o vašem sociálním statusu. Bohatí lidé mohou u konverzace dělat další věci – může to být cokoliv od „esemesky“ až po jídlo. Jde o to, že jim je jedno, co si o nich ostatní lidé myslí.
 2. Hudba vám může obnovit paměť. Pokud bojujete s pamětí, je ideální si určité momenty v životě spojovat s hudbou. Ta totiž dokáže váš mozek dostat do chvíle klidně před několika lety. Pomáhá dokonce i lidem trpícím Alzheimerovou chorobou.
 3. Lidé častěji lžou skrze zprávy než do očí. K vážnějším konverzacím proto vždy raději volte osobní setkání. Snáze z něj totiž poznáte, zda vám dotyčný lže nebo nikoliv.
 4. Charakter člověka můžete poznat díky jeho botám. Pečliví lidé nosí upravené a vyčištěné boty. Když uvidíte někoho s pohodlnými botami, je to znak toho, že je daná osoba milá.
 5. Sportovní nápoje jsou fajn, pokud je nepijete. Je to často velmi povedený marketingový trik. Vždy pečlivě sledujte složení, častokrát se totiž může stát, že je v nich obsaženo až příliš mnoho cukru. A jak jistě víte, cukr je návykový a v mozku spouští signály, které vám řeknou, že je to dobré a budete ho chtít znovu. Udělejte si raději domácí smoothie z ovoce nebo snězte banán.
 6. Lidé, kteří nepřemýšlejí o budoucnosti, jsou šťastnější než ti, co mají plány. Některé jazyky vůbec nemají budoucí čas. Podle průzkumů se tito lidé dokážou lépe rozhodovat v současnosti a dělat lepší rozhodnutí. Všeobecně jsou potom šťastnější.
 7. Hudba vás činí silnějším. Všimli jste si toho, že když u cvičení posloucháte dobrou a novou hudbu, jako kdybyste měli více energie a síly? Není to náhoda, hudba totiž nelahodí pouze vaším uším, ale má pozitivní účinek také na vaše zdraví a výkonnost.
 8. Když hezky voníte, jste pro okolí více atraktivní. Správně zvolený parfém vás může učinit sebevědomějším a lidé ve vašem okolí vás budou vnímat jako více atraktivního. Proto neváhejte a investujte do dobrého a kvalitního parfému.
 9. Lehké hladovění může zlepšit váš spánek. Řeč je především o večerních svačinkách, zkuste se před spaním najíst jen něčeho lehkého, jako je zelenina nebo polévka. Uvidíte, že váš spánek bude kvalitnější.
 10. Spánek napomáhá správné funkci mozku a paměti. Zapomeňte tedy na ponocování dlouho do noci den před zkouškou. Raději se na to pořádně vyspěte a uvidíte, jak vám za to váš mozek poděkuje.
 11. Když se dotknete věci, budete si ji chtít koupit. Pokud tedy čekáte na výplatu, do obchodu raději nelezte.
Sdílejte článek
Štítky život rady lifestyle tipy triky

Přečtěte si také