Virály

27. dubna 2020 20:02

sarka.turcekova@gmail.com

ODHALENO: 13 věcí, které patří do koše, a měli byste je hned vyhodit! Proč se bez nich obejdete?

Za svůj život obvykle nastřádáme velké množství věcí, které nepotřebujeme. Ty se nám pak časem mění na velké hromady haraburdí. Proto je dobré je občas vytřídit.

1. Účtenky

Sice je fajn sledovat vlastní výdaje, ale nemá smysl hromadit úplně všechny účtenky, kdykoli si něco koupíte. Můžete shromažďovat účtenky jenom od drahých věcí. Ale schovávat si účtenku od každého nákupu vám nepomůže. Proto staré účtenky vyhoďte nebo si veďte záznamy o svých výdajích v mobilní aplikaci, kterých je k tomu účelu dost a dost.

2. Náušnice bez dvojice

Pravděpodobně jste ztratili jednu náušnici z páru. Co ale budete dělat s tou druhou? Nemůžete ji nosit, pokud nechcete jít na pirátskou párty. Nemůžete ji ani prodat. A nemůžete ji ani dát do zastavárny, jestli se zrovna nejedná o diamant.

3. Věci, které se staly zastaralými

Technologie v posledních 20-30 letech pokročila - pásky VHS, diskety, CD a DVD jsou nyní minulostí. Možná máte nějakou kolekci a není lehké se jí zbavit. Přemýšlejte ale o tom, že je máte jen na policích a sbírají tam prach. Jak často si pustíte DVD, nebo VHS kazety? Pravděpodobně nikdy. Část z toho můžete digitalizovat a pak se jich zbavit.

4. Povlečení, které už vypadá špatně

Jít do postele po náročném pracovním dni je jednou z nejpříjemnějších věcí. Ale pokud už je povlečení omšelé nebo není to, co bývalo, možná by bylo lepší se ho zbavit a koupit si nějaké nové. Některé velké obchody nabízejí recyklaci starých textilií.

5. Dárky, které nepotřebujete

Všechny magnety, které vám dali vaši kolegové, podivně vypadající váza, kterou vám někdo dal k vašim narozeninám, parfém, díky kterému kašlete – všech těchto věcí je lepší se zbavit. Prodejte je nebo rozdejte.

6. Stolní hry a hádanky s chybějícími kousky

Pokud některé kousky ze hry chybí, nemůžete hrát šachy, dámu ani monopol. Pokud ztratíte kostky, kartu nebo šachovou figurku, celá sada se stane zbytečnou. Hry jsou určeny k hraní, ne k tomu, aby se na ně prášilo. Proto se jich zbavte.

7. Koníčky, které jste dávno opustili

Řekněme, že jste se chtěli naučit vyšívat a koupili jste všechny potřebné materiály. Ale za pár dní jste si uvědomili, že tohle není pro vás. Odložili jste všechny materiály stranou a řekli jste si, že tohle není pro vás to pravé. Zbavte se věci, které už nebudete používat.

8. Bločky, které nepoužíváte

Možná doma máte celou řadu sešitů a bloků, do kterých jste si chtěli zapisovat poznámky. Ale jestli jich máte už celou řadu popsanou a vaše poznámky nejsou aktuální, nebo je jednoduše nepotřebujete a máte jich až moc, není důvod je skladovat. Nechte si jen ty papírové potřeby, u kterých budete mít jistotu, že je použijete. Není důvod skladovat úplně všechno.

9. Ramínka ze silných drátů

Ta ramínka, která jsou vyrobená jenom z drátů, jsou dost nepraktická. V první řadě se do nich může zachytávat oblečení. Navíc se může oblečení deformovat, když je na tenkém ramínku. Nejlepší a nejtrvalejší možností jsou ramínka vyrobená ze silného dřeva. Vyhoďte ramínka, která jsou k ničemu.

10. Prázdné květináče

Máte prázdné květináče, které se hromadí na balkóně nebo ve skříni? Možná si myslíte, že do nich jednoho dne něco zasadíte, ale nikdy se k tomu nedostanete. Pokud už jsou to roky, co jste květináče použili, vyhoďte je a nenechávejte si je.

11. Staré nabíječky

Už máte smartphone s USB Type-C, ale stále máte desítky kabelů pro telefony, které už nemáte? Jaký má smysl mít něco zcela zastaralého, co už nikdy nebudeme moci použít?

12. Zbývající stavební materiály

Po rekonstrukci v bytě nebo domě zůstanou vždy nějaké zbytky včetně barvy, některých podlahových krytin nebo tapet. A naše myšlení je vždy stejné: Nechám si to pro případ, že budu potřebovat něco opravit. Ale starý materiál vám pravděpodobně dva roky po otevření k ničemu nebude.

13. Domácí spotřebiče, které nepoužíváte

Starý vysoušeč vlasů, který funguje, takže jej nemůžete zahodit, i když máte nový; toustovač, který jste použili jen jednou, nebo odšťavňovač, který je příliš obtížný na mytí, takže ho nikdy nepoužíváte. Zní vám něco z toho povědomě? Lépe uděláte, když je prodáte.


Přečtěte si také