Virály

29. července 2019 14:40

redakce Prima Lajk

ODHALENO: 15 důkazů, že už jste opravdu dospěli. Splňujete aspoň pět bodů?

Dospělost je u každého subjektivní. Podle expertů dospíváme až kolem třicátého roku života, zdá se ale, že někteří nebudou dospělí po psychické stránce nikdy. Podívejte se, jak jste na tom vy.

1. Nemáte zapotřebí obviňovat druhé z toho, jak se k vám chovají. Víte, že jejich chování vychází z jejich nejistoty.

2. Už víte, že všechno není černobílé. Spíš vidíte život jako stupně šedé. Díváte se díky tomu na problém z různých úhlů pohledu.

3. Umíte si přiznat, že neznáte všechny odpovědi a že ne všechny jste pochopili správně. Jste ochotni připustit svou chybu. Častěji používáte slovo „nevím“.

4. Už si nemyslíte, že jste výjimeční nebo jedineční. Zaměřujete se spíš na to, co vás s ostatními spojuje, než na to, co vás rozděluje. Budujete už jen ty vztahy, které za to stojí.

5. Máte víc sebevědomí. Ne proto, že byste si připadali lepší než ostatní. Uvědomujete si spíš to, že všichni jsou tak trochu blázni. Nepotřebujete už být někým jiným, než kým opravdu jste.

6. Neřídíte se názory druhých ohledně toho, co je správně. Každý má jiný názor a svou roli, to si uvědomujete. Proto jste se vy naučili přijmout tu svou.

7. Nesnažíte se být dokonalí úplně ve všech vašich aktivitách. Nejvíc jste se totiž naučili právě z chyb. Radost máte hlavně z toho, že do všeho, co děláte, vložíte to nejlepší ze sebe. Výsledek ale nemusí být vždy dokonalý.

8. Odpustili jste svým rodičům všechny jejich chyby. Víte, že nikdo není dokonalý a oni udělali všechno, co mohli.

9. Nedáváte ostatním pocit viny za to, jak se zrovna cítíte a v které situaci se nacházíte. Všechny překážky naopak začínáte vnímat jako příležitost, abyste mohli růst a učit se.

10. Víte, že vaše chování a činy mluví víc než vaše slova. Dodržet to, co jste slíbili, je mnohem těžší, než to jen říct. Proto se snažíte svojí lásku spíš dokázat chováním.

11. Když se vám něco nepovedlo, neházíte to na druhé. Akceptujete všechny svoje neúspěchy stejně jako to, co se povedlo.

12. Nechcete vypadat jinak, než vypadáte, být inteligentnější, šikovnější a podobně. Jste spokojeni s tím, co máte.

13. Jste víc pesimističtí ohledně toho, jestli se vám něco povede, či ne. Jde jen o to, že si plně uvědomujete riziko neúspěchu. Idealismus postupně odchází.

14. Už se nehrnete do vztahu tak jako kdysi. Netoužíte jen po pocitech zamilovanosti. Dáváte přednost partnerovi, o kterého se můžete opřít.

15. Máte pocit, že život, který žijete, je ten váš vysněný. Těšíte se z každého dne. Uvědomujete si přítomnost okamžiku.

Sdílejte článek

Přečtěte si také