Virály

16. června 2019 14:58

redakce Prima Lajk

ODHALENO: 5 důkazů, že z vás práce vysává duši. Pokud se vás to týká, je nejvyšší čas dát si oraz

Mít dobré známky, potom se dostat na dobrou školu, potom mít zase dobrou práci. Takže se vlastně dřív jako kůň po zbytek života, abyste se měli dobře. Není divu, že už vám to leze krkem. Podle těchto znaků poznáte, že to chce změnu.

Žijete vesměs způsobem života, který vám byl civilizovanou společností vnucen. Nejste plní života, ale strhaní z práce – alespoň většina. Až současná generace má tu moc něco změnit. Žít jinak. Dělat si věci po svém. Zde je 5 důkazů, že už je toho opravdu moc.

1) Probouzíte se plni strachu z dalšího dne. Když jste plni vášně, těšíte se z každého nového dne, probouzíte se s energií a těšíte se ze života. Měla by vás bavit vaše práce. Pokud to tak ale necítíte, děláte něco, co vám nařizuje někdo jiný, potom je nejvyšší čas práci změnit. Když trávíte v práci spoustu času, proč byste se měli zabývat něčím, co nemáte rádi? Máme jen jednu šanci prožít šťastný život.

2) Cítíte se spoutaní svou prácí kvůli výdajům. Všichni musí nějak přežít, proto většina lidí zůstává v práci, která je nebaví, jenom proto, aby mohli zaplatit účty. Na druhou stranu, vždy nějak zaplatíte základní potřeby, ale zkuste se na to podívat z jiného pohledu. Co opravdu potřebujete, co opravdu chcete. Možná potřebujete ve skutečnosti jenom pár věcí. Jídlo, bydlení, oblečení, dobré vztahy a životní vášeň. Hodně přebytečných peněz zase tolik nepotřebujeme. Žijme jednoduše, bez zbytečných věcí.

3) Žijete pro víkendy. Hodně lidí nesnáší svojí práci a těší se, až bude víkend. Ale proč? Protože nežijí svůj sen každý jediný den. Jestli počítáte dny do víkendu, patrně nemáte svojí práci moc rádi. Ale jestli se zaobíráte tím, co bude zítra, měli byste se zamyslet na tím, jak trávíte dnešek. Proč chodíte do práce, která vám vyhovuje, nelíbí se vám? Jen pro peníze? Ty se však dají vydělat různými způsoby. Buďte kreativní. Tvořte svou vlastní budoucnost.

4) Práce vás nenaplňuje. Všichni potřebují cíl a vášeň do svého života. Jestli nemáte rádi to, co děláte naprostou většinu času, potřebujete asi zhodnotit, jestli byste to měli dělat. Proč pracujete na něčem, čím pohrdáte? Zasloužíte si něco lepšího. Na 70 procent lidí nemá rádo svou práci, to jsou jen údaje ze Spojených států. Změňte svůj život.

5) Ztrácíte sebe sama. Jste tak moc ztraceni ve světě materialismu, že už to vůbec nejste vy. Cítíte se jako otrok ve svém vlastním životě. Spoustu času trávíte tím, že děláte věci pro jiné, ale co vy? Co dělá šťastnými vás? Nikdy na sebe nezapomínejte a neustupujte tomu, o co jde vám. Můžete mít život, jaký jenom chcete, proto si jej nenechte diktovat od svých nadřízených, kterým rozhodně o váš prospěch nejde.

Sdílejte článek

Přečtěte si také