Virály

13. listopadu 2020 11:15

brejsova.t@gmail.com

ODHALENO: 5 důvodů, proč byste nikdy neměli zadržovat prdy. Co to s vámi může udělat?

V průměru si zdravý člověk prdne asi 15krát denně, ale číslo může stoupnout až na 40 větrů za den! I když je pšoukání zcela normální proces, může nás dostat do trapných situací, a tak se častokrát snažíme prd zadržet. Podle vědců to však vůbec není zdravé!

Prdění je naprosto přirozená součást každého člověka a je znakem zdravého trávení. Uznáváme, že ve společnosti to není nejlepší způsob, jak na někoho zapůsobit, ale dělá to přece každý. Než abyste v sobě plyny zadrželi, zkuste odejít do jiné místnosti. Zadržení větrů totiž může způsobit vážné zdravotní problémy!

1. Vaše tělo prdy znovu vstřebá

Pokud v sobě zadržíte větry, tělu nezbyde nic jiného, než je znovu vstřebat. Opět se uvedou do oběhu, a mohou tak uniknout ven například říhnutím, což je z etického hlediska také nevhodné. Tak jako tak se plyn pokusí z těla uniknout.

2. Může to vést k pálení žáhy a bolesti břicha

Jestliže budete stahovat svaly, abyste zabránili úniku prdů, v těle se vytvoří tlak, který může vést k bolesti břicha a potížím s pálením žáhy. Pokud to budete praktikovat pravidelně, můžete si způsobit otok v zažívacím traktu, což vede k nepříjemným bolestem a zdravotním problémům.

3. Problémy s tlustým střevem

Prdění přirozeně eliminuje tlak ve vašem těle a je prospěšné pro správný chod v tlustém střevě. Pokud budete pšouk zbytečně zadržovat, můžete si způsobit podráždění tlustého střeva a zapříčinit vznik hemeroidů.

4. Pocit nafouklého břicha

Za pocitem nafouklého břicha samozřejmě stojí i strava, ale tělu rozhodně nepomůže, pokud v sobě budete zadržovat pšouky. Jestliže nechcete trpět nadýmáním, vyhýbejte se zejména syceným nápojům, které produkují plyny v lidském těle.

5. Pšoukání může signalizovat zdravotní problémy

Zatímco je prdění zcela normální a zdraví prospěšné, jeho zápach může ve skutečnosti upozornit na potenciální zdravotní potíže, jako je intolerance určitých potravin či zažívací potíže. Extrémně páchnoucí prdy mohou například naznačovat vysoký obsah síry ve vašem těle. Pokud vám prdy způsobují bolest, doporučujeme vám poradit se s vaším lékařem.


Přečtěte si také