Virály

2. března 2021 14:49

redakce Prima Lajk

ODHALENO: 5 jednoduchých triků, jak bojovat se stresem v roce 2021

Stres je nebezpečný zmetek. Jak s ním úspěšně bojovat v roce 2021?

Stres je bohužel čím dál častější příčina různých nemocí, depresí a negativních událostí v životech mnoha lidí. Příchod pandemie a s ní spojených změn v našich životech pak hladiny stresu ještě zvýšil, a tak není divu, že se nyní všichni odborníci snaží přijít s nějakým účinným řešením toho, jak se stresu buď zcela vyhnout, nebo jej alespoň zredukovat. Platí to i pro novou knihu Chatter: The Voice in Our Head, Why It Matters and How to Harness It od Ethana Krosse, v níž se objevuje pět základních kroků, jak se stresem bojovat v roce 2021.

1. Nebojte se plánovat budoucnost

Důležité je, že pandemie dříve nebo později skončí. Ať už to potrvá půl roku, rok, nebo dva, jednoho dne se svět vrátí zpátky do normálu a my opět budeme moci cestovat, chodit do restaurací, vídat se s přáteli, rodinou a dalšími. A tak je třeba na tyto zážitky myslet, plánovat si je a mentálně se živit představami o nich.

2. Promlouvejte k sobě

Není nic divného na tom, když člověk občas nahlas promluví sám k sobě. Nebudeme citovat slavnou hlášku z Posledního skauta, ale vězte, že taková ranní motivace před zrcadlem nic nezkazí – naopak.

3. Mějte pořádek ve vašem životě

Pořádek nerovná se rutina. Pořádek znamená, že máte směr, víte, kam jdete, čeho chcete dosáhnout, a že všechno, co se děje kolem vás, má nějaký smysl. Mít pořádek není snadné, začít o něj usilovat ale může každý hned teď.

4. Nechte se překvapovat

Pusťte si občas nový film, přečtěte si kuriozity, podívejte se na cestopisný dokument, seznamte se s novými aplikacemi, poznávejte nové lidi, člověk zkrátka potřebuje v životě nějaký element překvapení. A vy tomu můžete jít naproti.

5. Naslouchejte svému tělu

Pandemie a karanténa mohou vést k tomu, že se lidé méně hýbou, jsou častěji unavení, případně se nekvalitně stravují. A jakmile se něco z toho děje, vaše tělo vám to většinou řekne. Nebojte se mu naslouchat a provést v životě následně určité změny.

Sdílejte článek
Štítky stres triky PANDEMIE zdraví

Přečtěte si také