Virály

21. května 2021 13:59

redakce Prima Lajk

ODHALENO: 5 signálů, že je na čase dát výpověď. Kdy je nejlepší seknout s prací?

Kdy je nejvyšší čas dát v práci výpověď?

Každý den si namlouváte, že to v práci nebude tak špatné, a každý večer litujete, že jste tomu zase uvěřili? Pak pro vás máme špatnou zprávu – něco totiž děláte špatně. Člověk by neměl chodit do práce tam, kde ho to sžírá a nebaví. Negativně se to totiž projeví nejen na jeho výkonu, ale i jeho osobním životě a zdraví. Jenže ne vždycky si člověk uvědomí s předstihem, že mu v zaměstnání vypršela expirační lhůta. Proto vám teď přinášíme pět signálů, podle kterých můžete snadno usoudit, že je na čase si začít hledat nové místo.

1. Z práce je vám fyzicky zle

Přerostl váš odpor k práci do takové míry, že vám je fyzicky zle? Přestaňte si namlouvat, že to přejde, a začněte si okamžitě hledat novou pozici.

2. Povýšení není atraktivní

Nabízí se vám povýšení, ale vy vlastně nevíte, jestli ho chcete? Pak je třeba zvážit, co vlastně v dané společnosti děláte a jaké jsou vaše ambice.

3. Za ty roky jste se změnili

Začali jste před lety s prací herního redaktora a dnes máte tři děti na krku a žádný čas na hry? I to se stává, najděte si tak raději práci, která bude lépe vyhovovat vašim současným podmínkám.

4. Druhé zaměstnání je atraktivnější

Začali jste při denní práci psát knihu a ta se nyní prodává? Nejspíš jste v sobě objevili skrytý talent, který je rozhodně třeba dál využívat. Dejte výpověď a hurá do dalšího psaní!

5. Neradi vysvětlujete, co děláte

Jestli nedokážete nebo nechcete lidem vysvětlovat, co je náplní vaší práce, asi to nebude moc dobrá práce.

Sdílejte článek
Štítky práce zaměstnání výpověď pracovní poměr signály

Přečtěte si také