návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Beru na vědomí

reklama

Virály

ODHALENO: 5 tipů, jak se podle expertů připravit na koronavirus! Proč byste neměli propadat panice?

Koronavirus se blíží, je však vůbec důvod k obavám?
Vydáno: 28.02.2020
Koronavirus
Autor: istock.com Koronavirus

Ano, začalo to v Číně, a už je to na českých hranicích. Koronavirus neboli takový bratránek chřipky, se brzy možná začne klasifikovat jako globální pandemie, rozhodně se však nejedná o globální apokalypsu, ani nic podobného, jak by se vám některá média snažila namluvit. Nicméně nakazit se chce asi jen málokdo, a pokud existují způsobu, jak se tomu zkusit vyhnout, asi stojí za to, abyste je zvážili. Jakých 5 tipů pro vás mají odborníci?

1. Prostě se posuňte

Sedíte v hromadné dopravě a někdo vedle vás zakašle? Neznamená to hned, že jste se nakazili. Zároveň s tím není důvod, abyste se museli vystavovat riziku – tak se prostě přesuňte dál.

2. Myjte si ruce

Ano, mytí rukou je základ, na který se nevyplatí zapomínat. Mýdlo, voda, drbání i pod nehty a nakonec utírání. A jestli máte po ruce dezinfekci, klidně ji použijte taky.

3. Vyhýbejte se přenosu bakterií

Kašlete? Dávejte si ruku před pusu. Smrkáte? Otáčejte se směrem od lidí. Stejně tak se vyplatí mýt si ruce před jídlem, po příchodu z venku, nebo po kontaktu s cizími lidmi. Když nemusíte sahat na kliky nebo dveře dopravních prostředků, nedělejte to.

4. Posilujte imunitu

Otužování, pití čajů, posilování, cvičení, běhání, zdravá strava, zkrátka cokoliv, co vám zvýší imunitu, má smysl.

5. Nepropadejte panice

Pakliže nejste osoba starší 50 let, která ještě navíc nebojuje s oslabenou imunitou nebo jinou vážnější nemocí, neexistuje sebemenší důvod, proč byste měli propadat panice. A ani kdyby se vás to týkalo, nikdo neříká, že vás virus napadne, natož že se z něj neotřepete klasickými způsoby. Veškerá panika a strach jsou tak naprosto zbytečné, není třeba zkupovat jídlo a vodu, není třeba barikádovat se doma, ani brát si omluvenky z práce. Zkrátka a dobře, zachovejte klid, a ono bude zase dobře.

Výletní loď Diamond Princess opustili první pasažéři

KORONAVIRUS: Loď v Jokohamě opustili první pasažéři. Fake news přispívají podle vědců k šíření nemoci

Stylová ochrana, nebo zbytečný výstřelek módy?

GALERIE: Nejstylovější roušky proti koronaviru! Co všechno se nosí ve světě na obranu před virem?

Článek je zařazen v: koronavirus , obavy , panika , opatření , experti , tipy

reklama