Virály

12. března 2020 15:32

redakce Prima Lajk

ODHALENO: 5 tipů, jak zachovat klid během pandemie koronaviru! Proč byste se neměli stresovat?

Jak zachovat klidnou hlavu a zbytečně se nestresovat během pandemie koronaviru?

Česko vyhlásilo nouzový stav a situace začíná být vážná. Podniky zůstanou otevřené jen do osmi, všechny akce nad 30 lidí se ruší a lidem je doporučováno zůstávat doma. Jistě, opatření jsou tu nyní převážně z toho důvodu, aby se virus nezačal rychle šířit a zdravotnictví stíhalo pomáhat všem nemocným. Zároveň je ale nutno dodat, že i když současná situace není legrační, není zároveň vůbec potřeba se ještě dále stresovat. Stres samotný totiž dokáže oslabit, a ještě k tomu vyvolat symptomy, které byste si mohli snadno poplést se symptomy koronaviru. Jak se tedy proti stresu bránit?

1. Čtěte ověřené informace

Vyhýbat se mystifikacím a falešným či rovnou poplašným zprávám je zejména v této době naprosto nejzásadnější. Zůstávejte informovaní, rozeznávejte však zdroje, ze kterých informace přijímáte.

2. Vyhýbejte se sociálním sítím

Lidé mají tendenci zveličovat. A na sociálních sítích je to snad ještě častější jev než mimo ně. Zrovna nyní přichází čas, kdy vy i vaše tělo potřebují klid a prostor na relax. Trávit méně času na Facebooku atd. by mělo být vaší prioritou.

3. Nebojte se požádat o pomoc

Cítíte se psychicky na dně? Nebo jste jen neobvykle nervózní? Nebojte se vyhledat pomoc, napište přátelům nebo kontaktuje profesionály. Důležité je, že v tom nejste a nemusíte být sami.

4. Starejte se o své zdraví

Osobní hygiena je nyní nade vše. Dbejte na mytí rukou, berte vitamíny, snažte se jíst zdravě a klidně travte více času cvičením.

5. Ovládejte své zlozvyky

Máte tendenci chodit ven často kouřit? Zkuste to omezit. Nevydržíte bez fast foodu? Vymyslete si náhradní plán, jak se stravovat. Čím lépe budete ovládat své zlozvyky, tím spíše zvládnete přicházející dny.

Sdílejte článek
Štítky klid stres ochrana koronavirus tipy relax

Přečtěte si také