Virály

5. května 2020 17:58

sarka.turcekova@gmail.com

ODHALENO: 5 věcí, podle kterých poznáte, že vkládáte do vztahu víc než partner! Co s tím?

Když věnujete vztahu mnohem víc než ten druhý, nikdy to není příjemné. Podle těchto signálů poznáte, že se vám nedostává nic nazpět.

Nezve vás na rodinnou oslavu. Když vás nezve mezi svoje přátele a známé včetně svojí rodiny, což bývá zvykem u trvalejších a delších vztahů, vypovídá to o tom, že s vámi do budoucna moc nepočítá.

Nepředstavuje vás jako svého partnera. Tohle je moje přítelkyně, to je můj přítel. Jednoduchá věta, ale když ji ten druhý nepoužívá, nebo vás představuje jen jako kamaráda/kamarádku, tak to není na dobré cestě.

Má jiný smysl pro humor. Jestli se směje úplně jiným vtipům než vy, nebo mu dokonce vaše vtipy přijdou trapné, nepřijímá nějakou část vaší osobnosti – tak to bohužel do budoucna lepší nebude, spíš horší.

Všechno děláte jen vy. Máte pocit, že se musíte vždy snažit sami, přijít po každé hádce sami se usmířit. Může to platit i o domácích pracech nebo jiných povinnostech. Dost často máte pocit, že je zodpovědnost za váš vztah jenom na vaší straně.

Často mluví o jiných – ženách nebo mužích, dle svého zaměření. Neustále si udržuje přehled v tom, kdo je zrovna volný nebo pronese něco ve smyslu, že by stál/a za hřích. To nesvědčí o tom, že by se soutředil na budování vztahu.

Sdílejte článek
Štítky vztahy partnerské vztahy

Přečtěte si také