Virály

16. května 2018 15:40

redakce Prima Lajk

ODHALENO: 5 znaků vašeho těla, s kterými byste měli vyhledat doktora! Jak poznáte, že je s vámi něco špatně?

Kontrolujte více své tělo. Můžete tak zamezit příchodu nemocí či nechtěných zdravotních problémů! Jakým částem těla bychom měli věnovat největší pozornost?

Snad každý lékař vám řekne, že byste o své tělo měli nejen velmi pečovat, ale také ho pravidelně kontrolovat. Jednoduchá prevence vám totiž může často říct, že s vaším tělem je něco v nepořádku. Ostatně není náhodou, že na takovou rakovinu prsu většinou přijdou ženy doma při doporučovaném prohmatání.

Jenže to rozhodně není jediná část těla, které byste měli věnovat pozornost. I z takového jazyka, očí či kůže se dá snadno vyčíst, že s vaším tělem není něco úplného v pořádku. Jak vám tedy dává tělo najevo, že mu něco chybí?

Modřiny na těle – Pokud se vám na těle objevují zničehonic modřiny a nejsou způsobeny žádnou vaší činností, může to být znamením toho, že něco ve vašem těle nefunguje jak má. Může se jednat o nedostatek vitamínu C, ale také mohou být modřiny známkou zánětlivého postižení cév, tvz. vaskulitidy. V tomto případě byste měli navštívit svého lékaře.

Barva jazyka- Také zabarvení či tvar vašeho jazyka je znakem mnoha zdravotních problémů. Bílý jazyk například může naznačovat problémy s trávením. Pokud máte bílý jazyk neustále a do toho trpíte žaludečními bolestmi, měli byste ihned vyhledat lékaře. Žlutě zabarvený jazyk může pro změnu signalizovat problémy s játry či žlučníkem. Šedožlutý jazyk je často znakem nějaké chronické nemoci či dehydratace organismu. Když je pak váš jazyk tlustší než obvykle, měli byste co nejrychleji sedět v čekárně vašeho doktora.

Bělmo očí – Pokud místo bělma jsou vaše oči žluté, může to být signálem špatné funkčnosti jater. Rudé oči mohou být kromě podráždění znakem specifických očních nemocí.

Nehty – Když jsou vaše nehty najednou zdeformované a mají jinou barvu, může se za tím skrývat více závažných věcí. Zatemnělé nehty mohou být příznakem rakoviny kůže a měly byste při jejich zjištění okamžitě navštívit lékaře. Žluté zabarvení vás naopak může varovat před problémy s plícemi a oteklá kůže kolem nehtů značí infekci či dokonce lupus!

Dáseň – Rudá či oteklá dáseň může být alarmujícím příznakem mnoha nemocí ústní dutiny, např. zánětu dásní či periodontitidy, což je zánětlivé onemocnění lokalizované nejčastěji na kořenovém hrotu zubu.


Přečtěte si také