Virály

12. března 2018 11:22

redakce Prima Lajk

ODHALENO: 6 mrazivých předpovědí, jak bude svět vypadat za 10 let! S čím bude lidstvo bojovat?

Jste na tuhle budoucnost připraveni?

Pokud jste se báli, že vám teď předložíme seznam 6 předpovědí budoucnosti od Jolandy, nebo nějakého jiného rádoby jasnovidce, pak můžete zůstat v klidu. Následující predikce totiž pocházejí od soukromé zpravodajské firmy Stratfor, o které poprvé informoval list The Independent a která zaměřuje se na odhadování ekonomických a politických vývojů v následujících deseti letech. To nejdůležitější jsme pro vás shrnuli na následujích řádcích.

1. Rusko zkolabuje

Snaha Moskvy ovládat jednotlivé části federace bude dále oslabovat její mocenskou pozici a kvůli sankcím, klesajícím cenám ropy a zvýšeným nákladům na armádu se země rozpadne na několik samostatných regionů, které spolu s největší pravděpodobností ani nebudou vycházet.

2. USA zabaví jaderné zbraně

Rozpad Ruské federace povede k mocenskému vakuu, které bude vzhledem k tamější velikosti nukleárního arzenálu vysoce nebezpečné. Jediným možným řešením, jak zabránit, aby se jaderné zbraně dostaly do rukou špatných lidí, bude podle Stratforu vyslání amerických jednotek s cílem zbraně zabavit.

USA ale kromě této jaderné hrozby nebude podle Stratforu zasahovat do tolika globálních konfliktů jako v minulosti. Svět se stane méně předvídatelnější a jednotlivé země se budou muset čím dál častěji začít spoléhat samy na sebe.

3. Německo čekají problémy

S rostoucím euroskepticismem čeká Německo, které je závislé převážně na exportu v rámci zemí Evropské unie, řada ekonomických krizí, kvůli kterým bude v následujících deseti letech spíše strádat.

4. Polsko se stane velkou mocností

Díky upozadění Německa a kolapsu Ruska se Polsko, jako jedna z největších a ekonomicky nejvíce prosperujících zemí Evropy, bude moci politicky zvýraznit a stát se vedoucím státem ve střední Evropě.

5. Čtyři Evropy

Zatímco před pár lety byla ještě Evropská unie oslavována pro bourání bariér, za deset let by tomu mohlo být už zcela jinak. Evropa by se totiž mohla dále tříštit a vznikly by tak čtyři zásadní celky. Západní Evropa, Východní Evropa, Skandinávie a Britské ostrovy.

6. Čína bude čelit krizi

Zatímco ekonomika roste, nespokojenost s tamějším komunistickým režimem dělá to samé. Místo uvolnění režimu se ale vláda rozhodne pro ještě větší útlak. Dalším problémem bude rostoucí populace. Zatímco regiony na pobřeží se čím dál tím více zalidňují, centrální Čína se vyprazdňuje. Čínu tak čeká velká sociální krize.

Sdílejte článek
Štítky krize Evropa předpověď USA Rusko predikce

Přečtěte si také