Virály

21. srpna 2020 13:59

brejsova.t@gmail.com

ODHALENO: 6 mýtů o vašem mobilním telefonu, kterým jste jistě věřili. Tohle vás vyvede z omylu!

Okolo chytrých telefonů panují nesčetné fámy či mýty, kterým lidé věří. Přečtěte si devět těch nejpopulárnějších legend, které o mobilech kolují.

1. MÝTUS: Nastavení nízkého jasu obrazovky je pro zrak lepší.

Mnoho lidí věří, že zachování nočního režimu či snížení jasu pomáhá nepřetěžovat jejich oči. Optici však nesouhlasí a naopak tvrdí, že pokud snížíte jas obrazovky, namáháte si oči, protože musí zdvojnásobit námahu a brzy se unaví. Ideální jas obrazovky je ten, jaké je i světlo kolem vás.

2. MÝTUS: Nabíjení smartphonu přes noc škodí jeho baterii.

Mobilním telefonům se „chytré telefony“ neříkají pro nic za nic. Mezi všemi jejich užitečnými funkcemi existuje i schopnost rozpoznat, zda je baterie plně nabitá. Telefon si tak sám ohlídá, aby se zbytečně „nepřebíjel“.

3. MÝTUS: Měli byste zavírat aplikace, které nepoužíváte, aby ušetřili energii.

Toto tvrzení vypadá sice logicky, ale opak je pravdou. Sama firma Apple uvedla, že se aplikace zavírají automaticky samy.

4. MÝTUS: Pokud si namočíte telefon, dejte ho do rýže.

Ačkoli je rýže známá svou absorpční schopností, není bezpečné vkládat telefon do misky s rýží. Drobné částečky rýže se totiž mohou dostat do mobilního telefonu, a tak ho poškodit. Proto to raději nedělejte a vyhledejte odbornou pomoct.

5. MÝTUS: Elektromagnetické záření z mobilních telefonů způsobují rakovinu, předčasný porod a další zdravotní rizika.

Světová zdravotnická organizace je tímto výrokem znepokojena již od roku 1990 a dosud bylo na toto téma publikováno neskutečných 25 000 článků. WHO uvádí, že do dnešního dne neexistují žádné důkazy o tom, že by nízkourovňová elektromagnetická pole mohou jakýmkoli způsobem poškodit zdraví člověka.

6. MÝTUS: Dezinfekce může poškodit obrazovku mobilního telefonu.

Dezinfikovat mobilní telefon je nesmírně důležité, neboť obrazovka vašeho mobilu je až desetkrát špinavější než záchodové prkýnko. V dnešní době dokonce existují i speciální přípravky na čištění a otírání telefonů.


Přečtěte si také