Virály

14. prosince 2021 11:27

redakce Prima Lajk

ODHALENO: 6 praktických tipů, jak se v zimě starat o své ruce. Po tomhle už je nikdy nebudete mít suché!

Suchá pokožka rukou trápí v zimě nejednoho z nás. Jak se o kůži na rukou správně starat?

V zimě je naše kůže vystavena vlivům mrazu a v kombinaci s nekvalitním mýdlem a tunou dezinfekcí je to pro naše ruce hotové utrpení. Vyzkoušejte pár jednoduchých rad a tipů, které vám mohou pomoci zachránit vysušené ruce.

  1. Namočte si ruce do směsi ovesných vloček, které smícháte se slunečnicovým olejem. Slunečnicový olej prokazatelně hydratuje a omlazuje suchou a popraskanou pokožku. Ovesné vločky se postarají o totéž, takže v kombinaci udělají tyto dvě ingredience hotové zázraky.
  2. Aplikujte si na ruce čistý med. Obzvláště manukový med má spousty antibakteriálních a antioxidačních vlastností. Kromě klasické konzumace ho můžeme aplikovat i na kůži, kterou dokáže dokonale regenerovat.
  3. Používejte rukavice. Zvláště, pokud umýváte nádobí každý den, své ruce velmi vysušujete. Tím, že při tom budete používat rukavice, budete chránit svou kůži.
  4. Potřete si ruce vazelínou. Je ideální na hydrataci pokožky a dokáže učiněné zázraky. Ideální je potřít si postižená místa rukou malým množstvím na noc a nasadit si bavlněné rukavice.
  5. Používejte zvlhčovač vzduchu. Doktoři doporučují používat zvlhčovače vzduchu jako ochranu před suchou kůží.
  6. Udělejte si avokádovou masku na ruce. Smíchejte půlku avokáda, jednu čajovou lžičku kokosového oleje, jednu čajovou lžičku jojobového oleje a půl čajové lžičky citronové šťávy. Pokud byste chtěli vytvořit hustší konzistenci, přidejte k tomu vločky.

Přečtěte si také