Virály

10. března 2020 14:40

sarka.turcekova@gmail.com

ODHALENO: 6 věcí, které se stanou s vaším tělem, když přestanete pít kafe. Vyplatí se to zkoušet?

Jestli milujete kafe víc než cokoliv na světě, možná by vás zajímalo, co se přesně s vámi stane, když si ho odpustíte.

1. Změní se vaše tělesná hmotnost. Kofein zrychluje metabolismus, takže když ho najednou přestanete pít, nebudete spalovat kalorie tak účinně. Můžete tedy přibrat.

2. Budete se hůř soustředit. Kofein stimuluje uvolňování dopaminu a adrenalinu, což zvyšuje aktivitu mozku a krevní tlak. Jakmile tedy přestanete pít kafe, soustředíte se na práci hůř.

3. Můžete zažívat stres. Když nedodáte tělu kávu tak, jak je zvyklé, můžete se setkat chvěním. Mohou se vám dokonce třást ruce – tím ale trpí jen malá část lidí.

4. Budete mít úzkost. I když možná nejste úzkostlivým člověkem, pokud pijete fakt hodně kávy a přestanete s tím, zažijete úzkost. Je to způsobeno chemickou nerovnováhou v mozku.

5. Bolesti hlavy budou častější. Jsou bohužel nejčastějším vedlejším účinkem při nedostatku kofeinu. Je to způsobeno otevřením krevních cév, čímž se zvyšuje krevní oběh do mozku. Jakmile se tělo přizpůsobí zvýšenému průtoku krve, bolesti hlavy nakonec zmizí.

6. Budete mít málo energie. Jedním z hlavních důvodů závislosti na kávě je to, že nám dává energii. Tento efekt trvá průměrně 5 hodin, proto hodně lidí pije víc než jeden šálek kávy denně, aby byli soustředění. Opačný účinek nastane, když přestanete pít kávu. Většina lidí pociťuje únavu okamžitě poté, co zahájí snížení příjmu kofeinu.

Sdílejte článek

Přečtěte si také