Virály

20. ledna 2022 09:33

redakce Prima Lajk

ODHALENO: 6 znamení, podle kterých poznáte, že jste neustále ve stresu a neuvědomujete si to

Neustálý tlak okolí se na nás může negativně podepisovat. Jak poznat, že jsme ve stresu? Těchto 6 znamení mluví jasně.

Není vždy jednoduché rozpoznat, co je spouštěčem stresu. Lidé jsou v hodně případech natolik zaneprázdnění, že ani nemají čas přemýšlet nad tím, že je něco štve nebo stresuje. Nicméně naše tělo nikdy nelže a samo nám ukáže, kdy už překračujeme pomyslné hranice.

via GIPHY

1. Skřípání zubů.

Skřípání zubů s největší pravděpodobností značí zvýšenou míru stresu ve vašem životě. Pokud vás bolí čelist, může to znamenat, že třeba zatínáte zuby ve spánku a ani o tom nevíte.

2. Často se potíte.

Důvodů, proč se potíme, může být samozřejmě mnoho. Pokud se ale potíte pravidelně a bez toho, aniž byste měli nějakou zvýšenou fyzickou zátěž, může to znamenat, že jste příliš úzkostliví.

3. Padají vám vlasy.

Pokud na svém hřebenu nebo na podlaze v koupelně nacházíte více vlasů, než je obvyklé, může to značit stres. Emoční neklid totiž může narušit růstovou fázi vlasů. Pamatujte však na to, že vlasy vám začnou obvykle vypadávat až s určitým zpožděním. Obvykle to bývá 6-12 týdnů po stresové události.

4. Objevují se vám červené tečky nebo pupínky.

Mezi další ukazatele stresu patří pupínky. Pokud se právě ocitáte na emoční horské dráze, většinou se to projeví i na vašem těle v podobě nějakých těch nevyžádaných pupínků.

5. Cuká vám v oku.

Stres může dát vašemu mozku a obličejovým svalům určité signály, které zapříčiní nekontrolovatelné cukání. V některých případech to může trvat týdny či dokonce měsíce.

6. Máte sucho v ústech.

Dlouhotrvající stres blokuje slinné žlázy, takže můžete mít neustále pocit sucha v ústech. V důsledku dehydratace můžete mít i problémy s polykáním. Dbejte tedy na pravidelný přísun tekutin.

Sdílejte článek

Přečtěte si také