Virály

26. ledna 2021 10:02

redakce Prima Lajk

ODHALENO: 6 způsobů, jak být psychicky odolnější. Co vám zaručí v životě úspěch?

Jak být v životě psychicky odolnější a tím pádem šťastnější a úspěšnější?

Psychická odolnost je v dnešní době jedna z nejdůležitějších vlastností, jaké může člověk mít. Schopnost odolat nátlaku, neztrácet nervy, zachovat si chladnou hlavu za každé situace, řešit problémy s rozvahou a rozumem a vyhýbat se stresu. To všechno totiž vede k obecně spokojenějšímu a úspěšnějšímu životu. Ne každý ovšem zvládá odolávat těmto věcem sám od sebe, někteří se to musí naučit – a přesně proto vám teď přinášíme sedm tipů, jak se stát mentálně silnějšími.

1. Naučte se pracovat se svými emocemi – když vás něco vytočí, dejte si minutku na uklidnění, než to začnete řešit. Nesahejte hned po alkoholu, když jste smutní, nepřejídejte se, když jste nervózní, a pokud potřebujete pomoc, nebojte se obrátit na své nejbližší.

2. Oddalte odměnu – každý z nás chce být pochválen okamžitě za všechno, co se nám v životě povede. Jenže podobné instantní odměňování nevede k ničemu dobrému, zkuste tedy být spokojeni s vlastním výkonem, aniž byste hned čekali pochvalu či odměnu. Naučte se trpělivosti.

3. Naučte se říkat ne – tohle mluví samo za sebe.

4. Vzdejte se svých zlozvyků.

5. Učte se ze svých chyb – každý člověk v životě chybuje. Rozdíl mezi úspěšným a neúspěšným člověkem je v tom, že jeden se ze svých chyb učí, zatímco ten druhý je opakuje stále dokola.

6. Nebuďte příliš sebekritičtí – kritika vlastních chyb a úkonů je samozřejmě potřeba. Když se nad sebou nedokážete zamyslet, je něco špatně. Nesmí se to ale přehánět, jakmile jste na sebe až příliš kritičtí, bude se vám štěstí hledat jen velmi těžce.

Sdílejte článek
Štítky stres síla štěstí úspěch nervy psychická odolnost

Přečtěte si také