Virály

2. července 2018 15:23

redakce Prima Lajk

ODHALENO: 7 běžných ženských věcí, které mohou ohrozit vaše zdraví. Holky, s tímhle byste měly hned přestat!

Dámy dělají cokoliv, aby vypadaly stylověji a krásněji. Snaží se experimentovat s make-upem nebo oblečením. Někdy jim může přijít jejich poslední vynález jako dokonalý počin, ale ostatní si to však už nemusí myslet. To samé platí o zdraví.

1. Nerozčesávejte si mokré vlasy

Pokud máte zvyk, že si kartáčujete vlasy hned po osprchování, ničíte si je. Vlasy si nejdříve vysušte nebo je nechte samovolně uschnout a rozčesávejte až pak. Můžete použít různé pomocné přípravky na rozčesání.

2. Nekřižte nohy

Každá žena to miluje. Je to však opravdu nezdravé. Nohy tak nejsou ve své přirozené poloze a mají větší sklon ke kloubním onemocněním.

3. Zbytečně těžká kabelka

Každá žena by potřebovala minimálně kabelku jako Hermiona z Harryho Pottera. Nosit těžký obsah každý den na jednom rameni neznačí nic zdravého. Minimálně si zahráváte s bolestí zad a skoliózou.

4. Vrásky z ovocných šťáv

Ano, čtete správně. Přílišná konzumace ovocných šťáv způsobuje vrásky.

5. Nešahejte si na obličej

Pokud patříte mezi ty, které si neustále sahají na obličej a šťourají se v sebemenším pupínku, pleť se vám zhorší. Na rukou nosíme nekonečné množství bakterií, které se nám dotykem dostávají i na pleť

6. Nemněte si oči

Budete vypadat unaveně a smutně. A to nemluvíme opět o bakteriích, které si můžete do oka zanést

7. Nemalujte se hned po vytrhání obočí

Můžete si do ran zanést infekci, která se může projevit jako akné. Zkuste si obočí trhat například před spaním, kdy víte, že se pár hodin nebudete malovat.

Sdílejte článek

Přečtěte si také