Virály

19. prosince 2018 19:18

redakce Prima Lajk

ODHALENO: 7 tipů, jak vyjít z každé hádky jako vítěz. Víme, co děláte špatně!

Konflikty patří k životu a nedá se jim vyhnout. Když se ale naučíte několik jednoduchých triků, tak vyhrajete každou hádku s prstem v nose. Jak na to?

1. Hlavně se nesnažte vyhrát. Jasně, o to vám jde, ale nesmí to na vás být poznat. Neútočte protiargumenty, jinak se váš oponent naladí na stejnou vlnu. Pak bude jednat v afektu a nikam to nepovede. Takže lepší je vzít argumenty protivníka a přetlumočit je tak, aby on byl spokojený. I když nedávají smysl.

2. Chladná hlava. Žádné vyvádění se z míry. I když argumenty protistrany zní nelogicky nebo směšně. Je potřeba jednat klidně a nenechat se vytočit, ani když on útočí na vás.

3. Pokládejte otevřené otázky a jděte k věci. Například se ptejte „proč se se mnou nerad díváš na filmy?“ než abyste začali útočit a hlásat, že s vámi partner netráví tolik času a vůbec vám nerozumí. Funguje to jak ve vztazích, tak v jiných konfliktech.

4. Zkuste působit sebevědomě. Jako někdo, kdo to má v hlavě srovnané. Lidi si pak váš názor vezmou víc k srdci.

5. Ukažte oponentovi někoho dalšího, kdo má stejný názor jako vy. Čím bude mít větší prestiž, tak tím lépe. Získáte tak lidi na svou stranu.

6. Použijte grafy nebo cokoliv, co používají vědci. Tomu lidé věří. Je to tak.

7. Zahrňte vašeho soka informacemi. To je klíčem k výhře v argumentační přestřelce. Informace by vždy měly ukazovat názory pro i proti. Jestli se na dané téma vyjádřila většina odborníků stejně, tak máte eso v rukávu.

Sdílejte článek

Přečtěte si také