Virály

17. července 2020 11:20

brejsova.t@gmail.com

ODHALENO: 7 triků, jak okamžitě poznat, když vám někdo lže. Dokážete to odhalit?

Říká se, že není nic jednoduššího, než zalhat a že je velmi obtížné danou lež odhalit. Co když ale existuje způsob, jak lháře usvědčit přímo při činu? I když bude lhát přesvědčivě, podle jeho řeči těla a výrazů v obličeji můžete odhalit pravdu. Podívejte se na sedm triků, které vám pomůžou rozpoznat, že vám někdo lže.

1. Sledujte pauzy.

Jedním z nejčastějších verbálních vyjadřování, které odhalí, že někdo lže, jsou pauzy mezi slovy mluvčího. Pokud člověku dlouho trvá odpovědět vám na otázku a používá vyplňovací slova jako „hmmm“, „ah“ nebo „myslím“, je tu velká šance, že vám tak úplně neříká pravdu a potřebuje čas na to, aby rychle něco vymyslel.

2. Věnujte pozornost emocím.

Obvykle trvá pravé vyjádření emoci zhruba pět sekund, pokud někdo projevuje emoce déle než pět sekund, je pravděpodobně falešný. Pozor na to, pokud má člověk stejný výraz v obličeji dlouho vkuse.

3. Emoce na prvním místě.

Vědci zjistili, že emoce jsou vyjadřovány vždy první a až poté následují slova. Proto se dívejte na výraz v obličeji druhého člověka, protože emoce nikdy nelžou!

4. Pravdivé emoce.

Skutečné emoce není vždy jednoduché nafingovat, a proto se pokuste zjistit, zda jsou upřímné. Například pokud se člověk usmívá, dělá to nejen svými rty, ale i očima.

5. Dávejte pozor na opakování.

Pokud člověk neustále něco opakuje stále dokola, je velká pravděpodobnost, že lže. Může to totiž znamenat, že o tom chce přesvědčit nejen vás, ale i sebe samého.

6. Odpověď stejnými slovy nebo frázemi, jaké byly použity v otázce.

Výběr slov vám také může hodně prozradit. Pokud osoba používá stejná slova v odpovědi, jako jste položili v otázce, necítí se dostatečně jistě a snaží se držet toho, co jste řekli, protože se bojí odhalit příliš mnoho. Opakování samotné otázky je taktéž špatným znamením.

7. Zakrývání obličeje nebo úst.

Jeden z nejjednodušších znaků řeči těla při lhaní, kterého si můžete všimnout je, když si lhář zakrývá obličej či ústa rukou. Je vědecky ověřeno, že naše tělo podvědomě začne dělat takováto gesta při lhaní, a proto bude pro vás jednoduché lháře prokouknout.

Sdílejte článek

Přečtěte si také