Virály

20. března 2020 15:01

redakce Prima Lajk

ODHALENO: 8 celebrit, které se dostaly do Guinnessovy knihy rekordů. O co se přičinily?

Guinnessova kniha rekordů existuje už více jak 60 let. Každý rok se schvaluje přibližně 6000 záznamů z 50 000 žádostí. Není proto divu, že některé z těchto zápisů patří lidem známým po celém světě pro jejich profesionální úspěchy. Představujeme vám několik celebrit – rekordmanů.

Shromáždili jsme několik světových rekordů od zpěváků, televizních moderátorů až po hudební skupiny. Přečtěte si seznam celebrit, které se můžou pyšnit zápisem do Guinnessovy knihy rekordů.

Shakira

Tato kolumbijská zpěvačka překonala světový rekord dokonce třikrát. Je držitelkou titulu nejlépe prodávající španělské album, nejlépe prodávající španělský song a je první osobou, která dosáhla 100 milionů lajků na Facebooku.

Robert Downey Jr.

Robert Downey Junior se nepřičinil o rekord sám. K jeho narozeninám mu bylo doručeno narozeninové přání podepsané 5339 fanoušky.

Ozzy Osbourne

V roce 2010 byl zlomen rekord pro nejdelší a nejhlasitější výkřik davem 52 000 lidí na stadionu Dodger. Tento výkřik vedl frontman skupiny Black Sabbath Ozzy Osbourn a získal certifikát vůdce rekordního výkřiku.

Dwayne Johnson aka The Rock

Profesionální zápasník a herec Dwayne “The Rock“ Johnson má řadu světových rekordů, ten nejpřekvapivější má ale za nejvíc selfies za tři minuty. The Rock totiž zvládl vyfotit 105 selfíček, na kterých je viditelná tvář a krk osoby, za pouhé tři minuty. Gratulujeme.

Metallica

Hudební skupina Metallica je držitelem světového rekordu za první kapelu, která cestovala po všech sedmi kontinentech. Tento úspěch byl zaznamenán poté, co odehráli svůj koncert na argentinské základně Carlini na Antarktidě, kde jejich publikum tvořilo 7 lidí.

Ellen DeGeneres

Všichni si určitě pamatujete na selfie plné celebrit, které bylo pořízeno během předávání Oscarů. Toto selfíčko vložila na svůj účet na Twitteru televizní hvězda Ellen DeGeneres a obrázek prolomil světový rekord za nejvíc retweetnuté foto na světě. Lidé ho sdíleli celkem 3,3milionkrát.

Regis Philbin

Regis Philbin, slavný moderátor, herec a zpěvák, se může pyšnit Guinnessovým rekordem za nejvíce hodin strávených před televizní kamerou. Celkem strávil před kamerou 16 746 hodin, což znamená, že během své působivé 50leté kariéry strávil s natáčením v průměru jednu hodinu denně.

Eminem

V roce 2013 zlomil Eminem světový rekord za nejvíce odříkaných slov v jedné písni. Jeho rekordní skladba Rap God má stopáž 6 minut a 4 vteřiny a rapper v ní vystřihne 1560 slov, což je průměrně 4,24 slov na sekundu.


Přečtěte si také