Virály

16. srpna 2019 14:24

redakce Prima Lajk

8 chyb při stravování, kvůli kterým tloustneme. Co bychom měli přestat dělat?

Obezita je stále se zvětšující problém dnešní populace. Jenom v České republice trpí obezitou až 71 % mužů a 57 % žen. Důvod je jednoduchý, hýbeme se stále méně a jíme daleko víc průmyslově zpracované potraviny.

Kromě toho, že bychom měli určitě více sportovat a jíst zdravější jídlo, jsou tu i další faktory, které mohou negativně ovlivňovat růst tělesné hmotnosti. Jaké?

  1. Myslet si, že všechny kalorie jsou si rovné. Zatímco ty, které přijímáme skrze zeleninu jsou samozřejmě zdraví prospěšné, ty z pořádného burgeru nám toho moc dobrého nedají.
  2. Pokud si vybíráte pouze nízkokalorické a light jídlo. Tyto potraviny bývají častokrát doslazovány mnohem více než ty normální, aby chuť byla pořád dobrá. Na místo toho pak po takovém jídle máte ještě větší hlad.
  3. Nedostatek proteinů. Tato složka potravy je jednou z nejdůležitější, pokud jde o shazování hmotnosti. Protein je obsažen například ve vajíčkách, mase a oříšky.
  4. Nedostatek vlákniny. Vláknina vám dodá pocit sytosti. Místo bílého pečiva je však nutné zvolit celozrnné, výborná varianta je třeba také slunečnicový chléb.

Podívejte se, jakých fyzických extrémů může vaše tělo dosáhnout, když se na všechna doporučení vykašlete.

  1. Jíst až příliš často, i když nejste hladoví. Jezte pouze, když máte hlad. Když do sebe budete rvát jídlo pouze proto, abyste jedli často, jak radí mnozí odborníci, může to mít za následek přibírání na váze.
  2. Zapomeňte na sladké nápoje (i džusy). Nestačí ze svého jídelníčku vyřadit pouze coca-colu. Ani 100% džus není dobrá volba. Raději si doma udělejte domácí smoothie, protože v těch balených je opravdu spousty cukru.
  3. Průmyslově zpracované potraviny. Nejhorší možná volba – hranolky, atd. Raději si udělejte domácí z brambor.
  4. Málo čerstvého ovoce a zeleniny. Nejlepší volbou z ovoce je vodní meloun, hrušky, jablka, grapefruit a lesní ovoce. Zeleninu naopak můžete jíst skoro všechnu, i když například večer nedoporučujeme tu, co příliš nadýmá.
Sdílejte článek

Přečtěte si také